Jak przesłać duży plik przez Internet?

jak przeslac duzy plik przez internet

Jak przesłać duży plik przez Internet?

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której chcielibyśmy wysłać duże pliki za pośrednictwem Internetu. Niestety nie zawsze jest to możliwe poprzez wykorzystanie poczty e-mail, bowiem załączniki mają ograniczoną wielkość.

W jaki sposób skompresować plik? Czy WeTransfer to rozwiązanie umożliwiające przesyłane dużych plików? Jak wykorzystać potencjał Dysku Google? Czy MEGA to bezpieczne i wygodne rozwiązanie do przesyłania dużych plików? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem w celu uzyskania odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

W jaki sposób skompresować plik?

Jak przesyłać duże pliki? W pierwszej kolejności warto wypróbować możliwości kompresowania. Jeśli spakujemy pliki do formatu zip, wówczas zajmują one znacznie mniej miejsca niż w oryginalnej wersji. W praktyce oznacza to, że ich wysyłanie jest znacznie szybsze.

Przed udostępnieniem grupy plików warto połączyć je w jeden folder. Jednak w jaki sposób tego dokonać? Jeśli nie posiadamy pobranego specjalistycznego oprogramowania, możemy skorzystać z możliwości systemowych.

Po zaznaczeniu folderu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy “Wyślij do”. Teraz pozostaje nam wybrać możliwość “Folder skompresowany (zip)”, aby móc cieszyć się z mniejszego, spójnego pliku.

WeTransfer – sposób na przesyłanie dużych plików?

Przesyłanie dużych plików to kwestia dość problematyczna. Jednym z rozwiązań jest strona WeTransfer, która znacznie ułatwia ten proces. Wykorzystując darmową wersję mamy do dyspozycji 2 GB na okres tygodnia.

Wysyłanie dużych plików w tym przypadku jest bardzo łatwe. Po zaakceptowaniu warunków klikamy “Add your files” i wybieramy te pliki, które chcemy wysłać. Poniżej wpisujemy dowolny adres e-mail – na niego zostanie wysłana wiadomość z linkiem.

W polu “message” możemy wpisać dowolny tekst.

Jak wykorzystać potencjał Dysku Google?

Jak wysłać duży plik e-mailem? Na pierwszy rzut oka wydaje się to być niemalże niemożliwe. Warto jednak poznać ciekawe możliwości poczty Gmail.

Jeśli plik zajmuje większą przestrzeń na dysku niż 25 MB, wówczas do wiadomości automatycznie zostanie wstawiony link do Dysku Google.

W jaki sposób poradzić sobie z takim rozwiązaniem?

W pierwszej kolejności logujemy się do poczty i tworzymy nową wiadomość. Na dole znajduje się przycisk spinacza – wybieramy go i wskazujemy pliki do wysyłki. Pozostaje nam potwierdzić wybór plików poprzez opcję “otwórz”. Gotowe! Możemy wysłać dużą wiadomość za pośrednictwem maila.

MEGA – bezpieczeństwo i wygoda w jednym?

Zastanawiasz się, jak udostępnić duży plik? Kolejną możliwością jest strona MEGA. Oferuje ona użytkownikom wiele możliwości nawet w darmowej wersji. Konieczne okazuje się zarejestrowanie, jednakże możemy korzystać aż z 50 GB wolnego miejsca.

Co godne podkreślenia – w tym przypadku nie mamy do czynienia z limitem wielkości pojedynczych plików, nie musimy również martwić się o okres ważności linku. Jeśli jesteśmy zainteresowani zwiększeniem dostępnej przestrzeni, wówczas możliwe jest uiszczenie opłaty. Pliki przechodzące przez MEGA każdorazowo są szyfrowane.

Udostępnij