Jak samodzielnie stworzyć dobrą stronę internetową?

jak samodzielnie stworzyc dobra strone internetowa

Dopiero rozkręcasz własną firmę, ale zależy ci na dobrej stronie internetowej już od samego początku? Chcesz stworzyć prywatną witrynę, ale nie zamierzasz inwestować w nią dużych pieniędzy? Skorzystaj z dobrego kreatora www, a przekonasz się, że samodzielne zrobienie profesjonalnej strony internetowej jest możliwe. Takie narzędzia pozwalają szybko i bez znajomości html zbudować własną witrynę, a nawet platformę typu e-commerce. Ich obsługa jest intuicyjna, koszt niewielki, a rezultaty pracy przy minimum włożonego wysiłku naprawdę potrafią zaskoczyć.

Czym jest kreator stron www?

Kreator stron internetowych to narzędzie, do którego masz dostęp online. Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania na własnym laptopie czy PC. Edycja witryny odbywa się w przeglądarce, dzięki czemu samodzielne tworzenie stron www jest łatwe i szybkie.

Oczywiście w rzeczywistości wykreowanie witryny od podstaw zajmuje sporo czasu i wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Korzystając z kreatora, tak naprawdę bazujemy na szablonach stworzonych wcześniej przez profesjonalistów, którzy umożliwili nam składanie naszej witryny z poszczególnych, konfigurowalnych elementów:

 • tekstu;
 • grafiki;
 • gotowych przycisków;
 • map;
 • formularzy.

Zaawansowane kreatory opierają się na modułach, które użytkownik może metodą „przeciągnij i upuść” pobierać z bazy danych dostawcy usługi, a następnie lokalizować na swojej stronie w dowolny sposób. Po ułożeniu layoutu wystarczy w odpowiednie miejsca wstawić własne zdjęcia, filmy, muzykę czy grafikę oraz tekst i strona gotowa. Oczywiście tak przygotowaną witrynę należy jeszcze opublikować, co też zwykle jest łatwe i intuicyjne.

Kreator stron www i możliwości narzędzia

Warto podkreślić, że kreator www nie jest uniwersalnym narzędziem. Każdy z dostawców usług internetowych oferuje własny kreator, który znacznie może różnić się od innych. Jeśli decydujesz się na hosting w danej firmie i wiesz, że będziesz korzystać z kreatora, sprawdź przed zakupem, co usługodawca ma ci do zaoferowania.

Powinieneś przede wszystkim zweryfikować możliwości narzędzia pod kątem twoich potrzeb. Jeśli zamierzasz postawić sklep internetowy, kreator musi ci to umożliwić, podobnie jeśli potrzebujesz sporej bazy danych albo niestandardowej ilości podstron.

Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę usług internetowych? Kreator www

Decydując się na konkretną usługę, zapoznaj się z najważniejszymi parametrami kreatora, wśród których należy wymienić przede wszystkim:

 • ilość dostępnych szablonów – powinno ich być na tyle dużo, żebyś swobodnie wybrał szablon dopasowany do twoich potrzeb;
 • paleta kolorów – bogata paleta kolorów ułatwia personalizację strony;
 • liczba możliwych do utworzenia podstron;
 • dostępność bloga, który służy nie tylko blogerom, ale również innym użytkownikom do wypozycjonowania strony;
 • formularz kontaktowy – taka forma kontaktu jest wybierana dość często, dlatego warto z niej skorzystać;
 • połączenie strony z mediami społecznościowymi – przejście ze strony bezpośrednio na konto w mediach społecznościowych to ważna funkcja;
 • intuicyjny w obsłudze edytor zdjęć.

Dostawcy usług, którzy udostępniają klientom również kreator stron, zwykle oferują kilka opcji do wyboru. Prosta witryna z niewielką ilością podstron to zwykle wersja najtańsza, podczas gdy kreator z możliwością stworzenia własnej platformy e-commerce jest najczęściej wersją najdroższą. Niezależnie jednak od wariantu kreatora, warto zwrócić uwagę na responsywność strony – kreator powinien umożliwić stworzenie witryny, która bezbłędnie będzie się wyświetlała zarówno na komputerze, jak i tablecie czy smartfonie.

Nie tylko strona – postawienie sklepu online z pomocą kreatora

Kreator www to narzędzie, które obecnie oferuje wielu dostawców usług internetowych. Ciągle jeszcze rzadkością są jednak kreatory umożliwiające stworzenie sklepu internetowego i zarządzanie sprzedażą.

Niektóre firmy oferują kreator sklepów online w cenie dużo niższej niż przeciętna usługa rynkowa. Niekiedy narzędzie jest niezwykle proste w użytkowaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, uzupełnić go o zdjęcia i dane produktów, a następnie skonfigurować opcje płatności i formy wysyłki. Po wykonaniu tych kilku nieskomplikowanych czynności sklep może zacząć swoją działalność.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij