Jak nagrywać na TikTok, czyli jak korzystać z platformy Tik Tok?

jak nagrywac na tiktok czyli jak korzystac z platformy tik tok

Tik Tok to bardzo popularna platforma społecznościowa, zdobywająca coraz większą liczbę miłośników. Z aplikacji korzystają osoby w różnym wieku, dodając ciekawe filmiki, występując w duetach, czy nagrywając na żywo swoje videa.

Jak nagrywać na Tik Tok?

Tik Tok jak nagrywać filmiki, aby zdobyły one popularność? Ważne jest przede wszystkim to, aby wideo doskonale współgrało z wybranym dźwiękiem. Dobrze podzielić go przy użyciu pauz, zwłaszcza jeśli jest ono długie. Aby, zaciekawić oglądających swoim filmem na TikToku, należy zmieniać ujęcia czy scenografię.

Aplikacja TikTok umożliwia ręczne ustawienie czasu, po jakim pauza włączy się automatycznie. Jest to dobra opcja dla osób używających statywów czy też prezentujących zaawansowane choreografie. Podczas pauzy możemy na przykład zmienić ubranie, im więcej dzieje się na filmiku, tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z rekwizytów, to wszystko zależy od nas, co wykorzystamy i od tematyki danego video. Nie powinna ograniczać nas wyobraźnia, bądźmy kreatywny.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie nakładki na oczko aparatu, czy też używanie różnych filtrów i prędkości. Podczas kręcenia jednego filmu na TikTok z wykorzystaniem pauz, możemy zmieniać filtry i prędkość wideo, w zależności od tego, jakim tempem rozrywana jest akcja. Niekiedy warto spowolnić filmik, zwłaszcza kiedy utwór zwalnia.

To, jak filmik będzie odbierany, zależy od sposobu jego montażu. Nawet jeśli nasz pomysł na nagranie będzie bardzo oryginalny, to kiepskie oświetlenie może wszystko zepsuć, tak samo jest w przypadku słabej jakości kamery.

Możemy zainwestować w odpowiednie oświetlenie, ale w zupełności wystarczy lampka i żarówka z białym światłem, którą skierujemy na naszą twarz. Starajmy się nagrywać w ciągu dnia. Wysokiej jakości wideo może być nagrane odpowiednim sprzętem, przeważnie do tego celu używane są iPhone’y, gdyż odznaczają się one dobrą jakością obrazu oraz dźwięku. Nagrywanie na Tik Tok wcale nie jest takie skomplikowane, warto jedynie pamiętać o paru kwestiach.

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Jak zrobić live na Tik Tok?

Live na Tik Tok możemy zrobić dopiero, gdy osiągniemy tysiąc osób obserwujących nasz profil. Uruchomienie transmisji na żywo w aplikacji jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wchodzimy w funkcję nagrywania wideo, po czym przesuwamy palcem suwak, za pomocą którego ustalimy długość naszego filmu. Możliwy wybór to 60 sekund, 15 sekund oraz opcja live. Kiedy ją uruchomimy, od razy możemy nadawać już na żywo.

Jak dodać film na Tik Tok? – poradnik w kilku krokach

  1. Otwieramy aplikację i wybieramy znak “Plus” znajdujący się na jej środku. Znajdziemy się wówczas w interfejsie logowania. Następnie logujemy się przy użyciu jednego z kont serwisów społecznościowych, po czym po zalogowaniu klikamy znowu znak “Plus“. Klikamy teraz na”Zezwól na dostęp do kamery” OK i “Zezwól na dostęp do mikrofonu” OK.
  2. Następnie klikamy “Wybierz dźwięk” żeby dodać wybrany utwór, który chcemy wstawić na wideo. Kiedy klikniemy “Play” będziemy mogli wysłuchać wybranego przez nas utworu. Jeśli chcemy go na pewno wybrać, stukamy na czerwony pasek znajdujący się pod utworem “Nakręć z tym dźwiękiem“.
  3. Dostępne są 3 opcje przechwytywania: odliczanie czasu nagrywania, nagrywanie przytrzymaniem przycisku i robienie zdjęcia. Wybieramy ten, który nam najbardziej odpowiada, po zakończeniu nagrywania czy zrobieniu zdjęcia możemy zastosować efekty specjalne i wybrać filtr, czy efekty czasowe. Później wystarczy już kliknąć przycisk “Zapisz” znajdujący się w prawym górnym rogu.
  4. Jeśli chcemy zmienić podkład muzyczny, przyciskamy “Wybierz dźwięk” po czym “Głośność“, aby dopasować głośność ścieżki dźwiękowej z oryginalnym dźwiękiem filmu i klikamy , co umożliwi jej zapisanie.
  5. Następnie klikamy “Dalej” i opisujemy nasz film. Istnieje opcja dodania również hasztagów, czy lokalizacje. Możemy również zdecydować czy film będzie publiczny, czy tylko niektóre osoby będą mogły go obejrzeć. Na sam koniec klikamy “Opublikuj” i już nasz film znajduje się w społeczności Tik Tok.

Jak pobrać film z Tik Tok?

Wiele osób zastanawia się jak pobierać filmy z Tik Tok? Prostym sposobem jest zapisanie filmu, jaki nas interesuje, jako wideo. Klikamy sekcję udostępnienia i wybieramy Zapisz. Film zostanie pobrany do aplikacji zdjęcia. Możemy także zapisać filmik jako link. Do tego będziemy potrzebować konta na Instagramie. Przyciskamy opcję udostępniania i wybieramy Instagram Story. Aplikacja przeniesie nas do interfejsu Instagram Story. Wtedy będziemy mogli pobrać film na nasz profil.

Jak zrobić duet na Tik Tok?

Najpierw musimy znaleźć osobę do duetu. Możemy wybierać spośród wielu użytkowników, może to być praktycznie każdy, nie zależnie od tego, czy znajduje się w naszym kraju czy mieszka za granicą. Ważne jedynie, aby ta osoba była użytkownikiem aplikacji. Następnie musimy zdecydować się, w jakim z jego filmików, chcemy wziąć udział.

Kolejnym krokiem jest udostępnienie wideo. Po prawej stronie filmu znajduje się strzałka “Udostępnij” na dole ekranu pojawi się nam opcja duetu. Niekiedy będziemy musieli poczekać na akceptację duetu, przez danego użytkownika. Ostatnim krokiem będzie nagranie i udostępnienie wideo, dla szerszego grona użytkowników aplikacji. Jest to bardzo ciekawa opcja, która umożliwia rozwijanie swoich artystycznych pomysłów, dzięki niej poszerzymy również grono swoich znajomych.

Udostępnij