Małpa znak – jak napisać i co oznacza?

malpa znak jak napisac i co oznacza
"Małpa po angielsku" w mailu - jak to powiedzieć? Poznaj słynną "małpę" w innych odmianach językowych

Znak małpy szeroko rozpowszechnionym symbolem w adresach e-mailowych

Znak małpa jest rozpoznawalny na całym świecie. Stosuje się go na przykład w celu zakładania adresu e-mail. Małpa znak jest bardzo charakterystyczny i łatwy do zapamiętania, choć nie w każdej części świata nazywa się tak samo. Po chińsku (dialekt mandaryński) jest to na przykład escargot, czyli ślimak.

Znak małpy tworzy się poprzez naciśnięcie kombinacji przycisków “shift” oraz “2”. Warto wiedzieć, że jest to najszybszy sposób na wpisanie email małpa.

Wiele osób pyta, jak wpisać małpę w laptopie? Otóż, jeśli użytkownik posiada klawiaturę polską, wówczas wyżej wymieniony sposób jest najprostszy.

Jeśli ma się do czynienia z klawiaturą niemiecką, wówczas naciska się następującą kombinację znaków: “ALT GR” + “Q”.

Znak małpa rozpoznawalny również jako symbol at

Małpa stosowana jest na szeroką skalę nie tylko w adresie e-mail ale również w protokole transferu danych. Znak małpy pojawia się także na popularnych portalach społecznościowych, przed nickiem danej osoby. Małpa znana również jako znak at (kataloński at) jest rozpowszechniony na całym świecie. Warto wiedzieć jaka jest jego symbolika oraz historia.

Otóż, w ramach ciekawostki warto wiedzieć, że małpa symbol został rozpowszechniony na szeroką skalę przez jednego z twórców Internetu. Tą osobą był Ray Tomlinson, małpa internetowa została przez niego wykorzystana do platformy Arpanet.

Obecnie, warto wiedzieć, jak napisać małpę, gdyż znak ten jest bardzo często stosowany w branży IT, adresach oraz mediach społecznościowych. Znaczek małpa lokalizuje związek z danym przedmiotem, miejscem bądź też jakąś osobą. Z tego powodu, symbol malpa używany jest w kontekście protokołu SMTP poczty elektronicznej.

Nasza polska “małpa” znana jest pod wieloma nazwami, w tym jako “koci ogon” lub “zawijany marynowany śledź”. Po angielsku najlepiej powiedzieć po prostu “at”.

Jak wpisuje się znak małpa?

Warto wiedzieć, że małpka znak występuje także na smartfonach oraz na tabletach dotykowych. W zależności od konkretnego modelu i kraju, może on się znajdować w nieco innym miejscu. Małpa at na smartfonach, z polskim systemem operacyjnym, wstępuje w miejscu, w którym znajduje się litera A. Po dłuższym przytrzymaniu tego przycisku, zostanie wyświetlony odpowiedni szereg liter, w tym właśnie popularny znak małpa.

Wiele osób bojąc się podawać prawdziwych danych w internecie, symbol małpy oznacza w inny sposób. Dla zainteresowanych osób, można celowo zastąpić małpa znaczek innym, również dobrze rozpoznawalnym. Małpa internetowa może być określona jako at symbol, małpa mail, maupa lub email małpa.

Symbol małpa w języku rosyjskim i niemieckim

W ramach informacji warto wiedzieć, jak się oznacza ten znak po rosyjsku. Małpa w tym języku czytana jest jako sobaka lub sobaczka (nie mylić z “rosyjski kotek”). Małpa po śląsku to na przykład afa. Warto pamiętać, że małpa komputerowa różnie jest czytana, jednak wygląd jej jest zawsze taki sam. Małpa na klawiaturze wygląda jak małe a z charakterystycznym ogonkiem. Warto również wiedzieć, jak wymawia się małpa niemiec, na przykład w e-mailu. Otóż, symbol małpa czyta się jako affe, niemiecki affenschaukel lub niemiecki affenschwanz. Z kolei małpa znak po angielsku ma symbol at. Małpa po angielsku jak i po polsku wygląda tak samo, lecz inaczej się ją czyta. Znak małpa po angielsku, rosyjsku, niemiecku czy śląsku oznacza zawsze to samo, przynależność do osoby lub miejsca, najczęściej poprzez adres mailowy.

Wymieniać tak naprawdę można w nieskończoność. Jeśli zagłębić by się bardziej w etymologię tego słowa, można odnaleźć tak wykwintne nazwy jak serbski małpa, niemiecki bejgli, małpi ogon, francuski elefantöra, francuski arroba, albański le signe, fiński monkey, indonezyjski aapstert, świński ogon i wiele innych.

Udostępnij