Program do drukowania zdjęć – jak wybrać najlepszy?

program do drukowania zdjec jak wybrac najlepszy

Program do drukowania zdjęć – jak wybrać najlepszy?

Regularnie decydujemy się na to, by drukować zdjęcia w domowych warunkach. Często korzystamy z klasycznych aplikacji do przeglądania obrazów, niestety tego typu oprogramowanie nie jest elastyczne, w konsekwencji nie ma konieczności zmodyfikowania ważnych parametrów drukowania, co ma negatywny wpływ na jakość. Jaki program do drukowania obrazów wydaje się najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania zapraszamy naszych czytelników.

ACD FotoSlate

ACD FotoSlate to popularny program do robienia zdjęć i przeglądania grafik, który jest bezpłatnie rozpowszechniany. Posiada szereg dodatkowych funkcji, jak chociażby możliwość tworzenia albumów, pocztówek, kalendarzy, a także innych wydruków w odmiennym formacie. W przypadku ACD FotoSlate bardzo wygodna jest kwestia wydrukowania zdjęć na większą skalę. Ten program do drukowania kilku zdjęć na jednej stronie sprawdzi się nie tylko w domowych warunkach, ale również u profesjonalistów. Problematyczna może okazać się jednak kwestia drukowania pojedynczych fotografii.

Zobacz również: Darmowe zdjęcia – skąd je wziąć?

priPrinter Professional

Drukowanie zdjęć w domu to bardzo powszechne zjawisko. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z programu priPrinter Professional. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość dokonywania druku na wirtualnej drukarce. W praktyce oznacza to, że przed fizyczną wersją możemy wcześniej sprawdzić, jak finalnie będzie prezentować się fotografia. Ten dobry program do zdjęć posiada również funkcję przeglądania zdjęć oraz ich modyfikowania. Format obrazu gra rolę drugoplanową, gdyż ten program do drukowania zdjęć obsługuje szeroką ich gamę.

Plakat Ace

Program do wydruku zdjęć Plakat Ace niemalże nie różni się funkcjonalnością od pozostałych. Za pośrednictwem tego oprogramowania możliwe jest szybkie i efektywne tworzenie plakatów. Wykonanie tego procesu jest jednak stosunkowo łatwe. Jest to na tyle potężne narzędzie, że możliwe będzie wydrukowanie dużego plakatu poprzez rozbicie go na kilka mniejszych stron A4. Co godne podkreślenia- istnieje możliwość skanowania obrazów bez konieczności ich zapisywania. Po prostu wybierz zdjęcia, które chcesz wydrukować – i działaj!

Zobacz również: Darmowe programy do tworzenia grafik

Qimage

Kolejny program do zdjęć po Polsku to Qimage. Uznawany jest za jeden z najlepszych na rynku. Dzięki niemu drukowanie fotografii jest banalnie proste. Zastanawiasz się, jak wydrukować kilka zdjęć na jednej stronie? Otóż ta aplikacja umożliwia to i wbrew pozorom- nie jest to coś skomplikowanego. Qimage charakteryzuje się również narzędziem do edycji fotografii, co jest dużym udogodnieniem. Aplikacja drukuje zdjęcia wysokiej jakości i działa z niemalże wszystkimi formatami. Przez wielu program ten uznawany jest za jeden z najlepszych – oczywiście po wybraniu optymalnego ustawienia drukowania obrazu znajdującego się zwykle po prawej stronie ekanu.

Pics Print

Program do druku zdjęć Pics Print jest stosunkowo podobny do wcześniej wspomnianego ACD FotoSlate. W tym przypadku również możliwe jest stworzenie albumów, plakatów, pocztówek, kalendarzy czy też wizytówek. Aplikacja ta wyróżnia się jednak bogatą możliwością edytowania obrazów. Mamy możliwość ustawienia satysfakcjonującego kontrastu, dodatkowo możemy zarządzać kolorystyką w zależności od indywidualnych preferencji. Jest to prosty program do zdjęć, który nie wymaga od nas zaawansowania pod względem technologicznym. Wydruk zdjęć nigdy wcześniej nie był tak banalny!

Darmowy program do drukowania zdjęć? Jak wydrukować zdjęcie za darmo?

Interesuje Cię obróbka zdjęć o różnych formatach za pomocą darmowego programu graficznego? Powyższe aplikacje są niestety w większości płatne, a darmowa jest jedynie wersja trial. Prostej edycji zdjęć oraz ich wydrukowania dokonać możesz jednak w najprostszych programach, takich jak przykładowo GIMP czy przeglądarka obrazów – faststone image viewer, które są w pełni darmowe.

Wiesz już, jaki program do drukowania zdjęć wybrać. Wybierz odpowiednie ustawienia drukarki i ciesz się swoimi ulubionymi obrazami w wersji fizycznej.

Udostępnij