Czym powinien wyróżniać się dobry hosting?

windowsmania pl

Każdy właściciel strony internetowej chce, by hosting przynosił jak najlepsze wyniki. Na zadowolenie z tej usługi mają wpływ nie tylko parametry użytkowe usługi, ale także jakie funkcje oferuje. Co powinno zwrócić naszą uwagę podczas wyboru? Dowiemy się tego z poniższego artykułu.

Oferty hostingowe – na co zwrócić uwagę?

Firmy zajmujące się hostingiem przede wszystkim skupiają się na perspektywie marketingowej i to właśnie nią próbują nas do siebie przekonać, jednak dobry hosting to znacznie więcej, dlatego decyzja o wyborze nie może być pochopna. Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy skierować uwagę, jest możliwość przetestowania go za darmo, co pozwoli wyłapać ewentualne ograniczenia funkcjonalności, które nie są możliwe do określenia przed uruchomieniem usługi. Nie mniej ważną kwestią jest także szybka oraz kompetentna pomoc techniczna w razie wystąpienia problemów, ale także podczas testów, dzięki czemu możliwe będzie rozwianie wszelkich wątpliwości.

Ważne funkcje oferowane przez hosting

Dobry hosting umożliwia nam korzystanie z wielu funkcji, jedną z nich jest dostęp przez FTP, czyli możliwość przesyłania plików na serwer, a także ich pobierania poprzez protokół FTP, a nie jedynie poprzez interfejs strony WWW. Należy także zwrócić uwagę na ewentualne ograniczenia (rozmiar danych, liczbę równoczesnych połączeń, stworzenie konta anonimowego). Dzięki tej sprawnie działającej funkcji będziemy mogli szybciej oraz znacznie wygodniej przekazywać treści na serwer, a także wykonać samodzielnie kopię zapasową jego zawartości na nośniku, co zwiększy bezpieczeństwo naszych danych. Istotną kwestią będzie także bez wątpienia instalator aplikacji, dzięki któremu nie będziemy musieli zajmować się konfiguracją serwera pod daną aplikację. Istotny jest również panel zarządzania, który zbiera w jednym miejscu wszystkie najważniejsze funkcje zarządzania oraz analizy funkcjonowania usługi hostingowej. Istotne jest, by był on przejrzysty i odpowiadał naszym wymaganiom, dzięki czemu o wiele wygodniej będzie nam dokonywać modyfikacji.

Generator stron WWW i kopie bezpieczeństwa

Przesyłanie danych i dokonywanie analiz oraz zmian to nie wszystko. Podczas wyboru usługi hostingowej należy zwrócić uwagę na generator stron WWW, czyli narzędzie, dzięki któremu szybko stworzysz stronę internetową niemalże od zera. Powinien on oferować różne gotowe szablony, w odmiennych wersjach kolorystycznych, które będziemy mogli dopasować do tematyki swojej strony oraz własnego gustu. Wiele firm oferuje nie tylko narzędzie do tworzenia stron WWW, ale także do generowania blogów, galerii zdjęć czy sklepów internetowych, w których można sprzedawać produkty nawet bez dużej wiedzy programistycznej. Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo stworzonych treści, dlatego jeśli nie chcemy ich stracić, zwróćmy uwagę na narzędzie do tworzenia kopii zapasowej, która będzie wykonywana zgodnie z określonym harmonogramem. Im będzie ona wykonywana częściej, tym łatwiejsze będzie odzyskanie treści zawartych na stronie w razie ewentualnej awarii.

Limity transferu i możliwość pozbycia się reklam

Obecnie wiele firm oferuje duże limity danych, jednak bez wątpienia jest to kwestią, co do której zawsze warto się upewnić. Jeśli będziemy dysponować wystarczającą przestrzenią dyskową oraz transferem nie będziemy musieli się obawiać przerw w funkcjonowaniu witryny, z wyjątkiem sytuacji, w których nastąpi awaria bądź przeciążenie serwera. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są także reklamy, których jest mnóstwo w przypadku darmowych hostingów, jeśli wybierzemy płatną usługę, nie powinny one się pojawiać. Wybierając takie rozwiązanie, nie tylko zyskujemy przejrzystą stronę internetową, która staje się prestiżowa w oczach odbiorców, ale także sami możemy decydować, czy chcemy, by znajdowały się na niej wybrane przez nas reklamy, które przyniosą korzyści finansowe.

SSH, SSL, obsługa języków skryptowych i nielimitowane bazy MySQL

Jeśli zależy nam na dynamicznym tworzeniu treści na naszą witrynę, kluczowym elementem będą języki skryptowe oraz podstawa oprogramowania CMS. Nie można zapominać także o PHP. Możemy uzyskać efektywniejszy kod HTML, zajmujący mniej miejsca na dysku, a także korzystać z licznych aplikacji. Nie mniej ważne jest tworzenie baz w standardzie MySQL, nieograniczonych ilością, rozmiarem bądź liczbą rekordów, czy dostęp do serwera za pomocą bezpiecznego protokołu SSH oraz możliwość stosowania połączeń SSL.

Artykuł sponsorowany.

 

Udostępnij