iPhone 15 – kluczowe cechy, które musisz znać

iphone 15 kluczowe cechy ktore musisz znac
iPhone 15 – kluczowe cechy, które musisz znać

Oczekiwana przez fanów marki Apple premiera iPhone’a 15 zbliża się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje na to, że nowy telefon w sprzedaży pojawi się już we wrześniu. Warto zatem wiedzieć, jakie zmiany i nowości przyniesie nowa wersja iPhone’a. Jakimi cechami wyróżniać będzie się iPhone 15? W szczególności uwagę zwrócić warto na design i specyfikację techniczną.

Jaka jest data premiery iPhone’a 15?

Jak wspomniano, nowy iPhone 15 na rynku pojawić powinien się już w drugiej połowie września (oficjalna premiera na konferencji Apple’a w Cupertino odbędzie się 12 września). W sprzedaży dostępnych będzie klika wersji tego telefonu. Mowa tu o modelach iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone Pro, iPhone 15 Pro Max oraz iPhone 15 Ultra. Już dziś mówi się, że nowe telefony marki Apple mogą stanowić prawdziwą rewolucję w produkcji smartfonów. Wszystko za sprawą niezwykle ciekawego designu oraz oczywiście specyfikacji technicznej telefonu, która w porównaniu z poprzednimi modelami, wzniesie iPhone’a 15 na dużo wyższy poziom. Czym zatem iPhone 15 będzie się wyróżniał?

Jaki design iPhone 15?

Omawiając cechy nowego iPhone’a 15, zacząć warto od tego, że jego wygląd może się znacznie zmienić w porównaniu z poprzednimi wersjami tego telefonu. Oczywiście mowa tu o zmianach na lepsze. Pierwsza w nich dotyczy krawędzi obudowy telefonu. W modelu iPhone 15 mają być one zaokrąglone, co nada telefonowi smukłego kształtu. Dzięki temu będzie się on prezentować niezwykle elegancko. Poza tym nowy iPhone wyróżniać będzie się bardzo cienką ramką wokół ekranu. Kolejna zmiana w zakresie wyglądu nowego modelu dotyczyć ma portów. iPhone 15 wyposażony ma być w port USB-C. W przypadku telefonów z serii iPhone będzie to kompletną nowością – wymuszoną przez dyrektywę UE. Wspomnieć koniecznie trzeba jeszcze o aparacie fotograficznym. W nowym modelu obiektywy nie będą już tak wystawać, jak miało to miejsce w poprzednich wersjach – dochodzi to także tzw. obiektyw peryskopowy. Zmiana dotyczyć ma także wbudowania przycisku Action, który zamontowany ma być w modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max/Ultra. Będzie to zmiana nie tylko w zakresie wyglądu telefonu, ale także jego funkcjonalności.

Jaką specyfikację techniczną ma iPhone 15?

W kontekście specyfikacji technicznej nowego iPhone’a 15 warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na baterię. Przede wszystkim ma być ona dużo bardziej wydajna w porównaniu do baterii montowanych w poprzednich modelach. Mówi się, że wydajność baterii może być większa nawet o 10%, co bez wątpienia przełoży się na wzrost komfortu użytkowania telefonu. Innymi słowy, pozwoli to na dłuższe korzystanie z urządzenia na jednym ładowaniu. Warto podkreślić, że większa wydajność baterii nie oznacza jednocześnie jej większych gabarytów. Wielkość baterii się nie zmieni. Kolejna ważna zmiana dotyczyć ma chipa. Nowy model telefonu iPhone wyposażony ma być w chip A17. Dotyczyć ma to wersji Pro i Pro Max/Ultra. Podstawowy model iPhone 15 wyposażony będzie w chip A16, co również stanowić będzie zmianę na lepsze w porównaniu z poprzednimi modelami, które posiadały go w swoim najmocniejszym wariancie. Wspomnieć konieczne trzeba również o wyświetlaczu. Telefon iPhone 15 wyposażony ma być w funkcję inteligentnego ekranu (tzw. dynamiczna wyspa).

Jak zatem widać, nowy model telefonu marki Apple będzie się znacznie wyróżniać na tle swoich poprzedników (rewolucja w postaci rezygnacji ze złącza lightning). Mowa tu przede wszystkim o jego jeszcze ładniejszym wyglądzie, większej wydajności, jak i o nowych funkcjach i możliwościach. Nie może zatem dziwić, że tak wiele osób czeka na jego premierę.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij