Windows Server — czym jest i kiedy może Ci się przydać?

windows server czym jest i kiedy moze ci sie przydac

Korzystanie z odpowiedniego oprogramowania komputerowego ma ogromne znaczenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób indywidualnych. Nieprzypadkowo tak wielu przedsiębiorców decyduje się wykupić na przykład systemy serwerowe. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czym jest Windows Server oraz kiedy może Ci się przydać.

Czym są systemy serwerowe?

Oprogramowania komputerowe takie jak systemy serwerowe to inaczej systemy zaprojektowane do obsługi komputerów, które odgrywają rolę serwerów sieciowych. Tego typu komputer świadczy usługi, takie jak na przykład udostępnianie pewnych zasobów innym komputerom oraz przekazywanie danych. 

Systemy serwerowe stały się wraz z rozwojem technologii coraz bardziej pożądanym oprogramowaniem. Gwarantują one możliwość bardzo łatwej i intuicyjnej obsługi przetwarzania oraz przechowywania danych. Dzięki tego typu oprogramowaniu dla wielu firm możliwe jest utrzymywanie się na rynku i prowadzenie działań biznesowych na bardzo szeroką skalę.

Odpowiednie wykorzystanie tego typu oprogramowania pozwala jednocześnie na efektywną pracę oraz bardzo szybki dostęp do danych dla wielu osób. W sytuacji, gdy przedsiębiorcy zaniedbają ten obszar funkcjonowania swojej działalności, może ich to sporo kosztować w ogólnym rozrachunku. 

Kiedy przydają się systemy serwerowe?

Systemy serwerowe, takie jak na przykład Windows Server (licencja dożywotnia jest w tym przypadku bardzo opłacalna) mają wiele zastosowań. Zależą one od potrzeb konkretnych jednostek oraz przedsiębiorstw. Dla przykładu dzięki nim możliwe jest między innymi:

  • hostowanie stron internetowych,
  • tworzenie sieci wewnętrznych,
  • udostępnianie plików,
  • oferowanie aplikacji online.

Programy komputerowe, takie jak na przykład Windows Server dają firmom możliwość udostępniania strony internetowej na serwerze w taki sposób, aby była ona dostępna z dowolnego miejsca na świecie. Z kolei tworzenie sieci wewnętrznych między innymi w firmach oraz szkołach może służyć na przykład do umożliwienia komunikacji między pracownikami albo studentami, a także udostępniania plików oraz zasobów i zarządzania użytkownikami. 

Serwer może także pełnić funkcję centralnego miejsca, w którym użytkownicy przechowują pliki i udostępniają je z innymi użytkownikami w sieci. Ogromna liczba firm decyduje się także na udostępnianie aplikacji w chmurze, co również pozwala wykorzystywać aplikacje bez konieczności instalowania ich na własnym sprzęcie. Tym sposobem serwer może służyć do hostowania aplikacji, a także zapewnić dostęp do nich z dowolnego miejsca. 

Czym jest Windows Server? 

Czym jest i jakie możliwości daje Windows Server? Klucz aktywacyjny decyduje się wykupić ogromna liczba przedsiębiorców z całego świata. To środowisko sprawdzone zarówno wśród firm, jak i urzędów oraz instytucji.

Podstawowe funkcjonalności Windows Server to:

  • możliwość udostępniania zasobów sieci lokalnej,
  • administrowanie użytkownikami i kontrolowanie ich,
  • zarządzanie dostępami do drukarek oraz połączeniami z siecią firmową przez VPN,
  • hostowanie aplikacji.

Systemy serwerowe Windows Server odnajdują również zastosowanie u operatorów usług hostingowych. Wszystkich zastosowań tego rodzaju oprogramowania komputerowego jest bowiem znacznie więcej.

Windows Server oraz ogólnie systemy serwerowe są bezpośrednio związane z pojęciem wirtualizacji. Nie wchodząc w większe szczegóły chodzi tutaj o tworzenie wirtualnych maszyn oraz komputerów z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie ogromnych kwot na kosztach utrzymania przedsiębiorstwa. Zamiast bowiem sporem liczby fizycznych maszyn możliwe jest wykorzystanie jednej z bardzo dużą mocą. To właśnie na takich maszynach, czyli serwerach instalowane są oprogramowania komputerowe. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest właśnie Windows Server.

Windows Server licencja dożywotnia — czy warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na Windows Server z licencją dożywotnią. Pierwszym powodem, dla którego warto wybrać właśnie taki wariant są oczywiście koszta. Zakup dożywotniej licencji może być znacznie tańszym rozwiązaniem zwłaszcza z długofalowej perspektywy. Cykliczne opłacanie licencji sprawia bowiem, że kwota, którą łącznie wydasz na korzystania z Windows Server z kluczem aktywacyjnym może być wyższa niż jednorazowy zakup z wiecznym dostępem. Drugim argumentem, który może przekonać Cię do zakupu Windows Server z licencją dożywotnią, jest oszczędność czasu. Nie będziesz musiał bowiem pamiętać o tym, aby przedłużyć licencję i po dokonaniu pierwszego (i ostatniego) zakupu, możesz w pełni cieszyć się możliwościami systemu serwerowego. 

Jaki sklep z oprogramowaniem wybrać?

Jeżeli interesują Cię oprogramowania komputerowe, takie jak na przykład systemy serwerowe, powinieneś postawić na miejsce uznane w naszym kraju. Tylko wtedy masz bowiem gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa transakcji. Jednocześnie w sytuacji, gdy interesuje Cię na przykład licencja Windows Server, warto zdecydować się na dystrybutora, który w razie potrzeby udzieli Ci cennych wskazówek. Jednym z godnych polecenia miejsc w naszym kraju jest w tym przypadku TEAMNET Software. U tego akurat sprzedawcy w oprogramowania komputerowe zaopatrują się zarówno małe, jak i średnie oraz duże przedsiębiorstwa. Otrzymujesz również oczywiście gwarancję, że zakupiony software będzie w stu procentach legalny. 

Podsumowanie

Systemy serwerowe, takie jak choćby Windows Server to kluczowe oprogramowanie zarówno dla wielu przedsiębiorców, jak i instytucji. Funkcje, jakie oferuje tego typu software to między innymi: udostępnianie zasobów, tworzenie sieci wewnętrznych, hostowanie stron internetowych, a także hostowanie aplikacji online. Wszystkich możliwości tego typu oprogramowania jest jednak znacznie więcej. Pamiętaj o tym, aby decydując się na zakup systemu serwerowego Windows Server, wybrać przede wszystkim sprawdzonego dystrybutora. Postaw na najlepszy możliwy sklep z oprogramowaniem! Życzymy powodzenia na zakupach!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij