Jakie szkło hartowane wybrać?

szklo hartowane

Korzystanie ze smartfona, a dokładniej ujmując, różnych aplikacji, które dają możliwość porozumiewania się z innymi osobami stało się powszechne. Ze względu na jego delikatną konstrukcję i szklany ekran, ważne jest właściwe zabezpieczenie go przed ewentualnym zarysowaniem lub pęknięciem. Szkło telefonu jest niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne, a nie wszystkie modele posiadają wysokiej jakości, fabryczne zabezpieczenie. Doskonałym rozwiązaniem jest założenie na powierzchnię ekranu smartfona szkła hartowanego, które pozwala na jego bezpieczne transportowanie i ochronę przed ewentualnymi upadkami. Szkło hartowane wyróżnia się lepszymi parametrami zabezpieczającymi niż zwykła, plastikowa folia, dlatego sprawdzi się podczas codziennego użytkowania telefonu, przenoszenia go w torebce czy plecaku, a także podczas pracy w trudnych warunkach. Jakie szkło hartowane wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Co to jest szkło hartowane?

Szkło hartowane na telefon jest jednym z najbardziej użytecznych gadżetów GSM. To wzmocnione szkło, które powstało na skutek procesu hartowania, dzięki czemu zyskuje odpowiednie parametry zabezpieczające ekran przed zniszczeniem. Proces hartowania polega na podgrzaniu szkła do momentu jego mięknięcia lub topnienia, czyli temperatury około 600 stopni Celsjusza. Następnie, powierzchnia szkła zostaje mocno schłodzona za pomocą sprężonego powietrza. Taki proces pozwala na wytworzenie się w jego wierzchniej warstwie naprężenia, które znacznie podwyższa jego odporność na pęknięcie czy wyszczerbienie. Szkło hartowane jest nawet do trzech razy bardziej odporne na zarysowanie i obicia od klasycznej folii, dlatego doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie ekranu telefonu.

Szkła hartowane na telefon dostępne na rynku różnią się od siebie jakością i skutecznością ochrony ekranu smartfona. Jakie szkło hartowane wybrać? Przede wszystkim warto kupować je w miejscach, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów, a także oferują najwyższej klasy akcesoria, jak na przykład sklep Etuo.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szkła hartowanego na telefon?

Zakup szkła hartowanego będzie znacznie prostszy, jeśli dowiesz się, na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Pozwoli to na zakup modelu, który będzie doskonale spełniał swoją rolę, a także będzie chronił ekran przed powstawaniem zarysowań.

1. Twardość szkła

To jeden z najważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedzi na pytanie, jakie szkło hartowane będzie najlepsze. Szkła hartowane na telefon posiadają skalę twardości od 1H do 10H. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego, które posiada na swojej etykiecie oznaczenie 9H lub 10H. Oznacza to, że materiał, z którego jest wykonany wyróżnia się dużą twardością, a zarysować można go jedynie diamentem. Taki wybór szkła hartowanego na telefon pozwoli ochronić jego ekran przed pęknięciem lub zarysowaniem w razie upadku.

2. Grubość szkła hartowanego

Dobrej jakości szkło hartowane posiada grubość, która oscyluje między 0,2 mm, a 0,3 mm. Zabezpieczenie o takiej grubości pozwala na swobodne obsługiwanie ekranu za pomocą dotyku, a także nie wpływa na jakość korzystania z telefonu.

3. Dopasowanie szkła hartowanego do ekranu

To szczególnie istotny parametr dla posiadaczy najnowocześniejszych modeli smartfonów. Szkło 2D sprawdzi się dla telefonów o płaskim ekranie, z prostymi brzegami. Model z oznaczeniem 2,5 D będzie odpowiedni dla telefonów, które posiadają zaokrąglone brzegi, ważne jest, aby pokryć ekran w całości. Szkło hartowane na telefon 3D lub 5D to najbardziej zaawansowane opcje, które pozwalają na najlepsze zabezpieczenie ekranu przed uszkodzeniem.

Jakie zalety posiada szkło hartowane?

Szkło hartowane na telefon posiada wiele zalet. Wyróżnia je solidna budowa, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także upadki. Wyróżnia się doskonałą ochroną ekranu przed zniszczeniem, a dodatkowo nie ogranicza czułości ekranu i w żaden sposób nie wpływa na komfort użytkowania telefonu. Dodatkowo, wyróżnia je długa żywotność oraz łatwość montażu.

Jakie szkło hartowane sprawdzi się najlepiej?

Zwracając uwagę na wyżej wymienione parametry, z pewnością uda Ci się znaleźć idealną opcję. Wysokiej jakości zabezpieczenia oraz inne akcesoria GSM można znaleźć na stronie: Etuo.pl.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij