Kto dzwonił, czyli jak sprawdzić, czyj to numer telefonu komórkowego?

kto dzwonil czyli jak sprawdzic czyj to numer telefonu komorkowego

Nie tylko introwertycy nie lubią odbierać telefonów. Są osoby, które nie przepadają za rozmowami telefonicznymi, a tym bardziej takimi, kiedy nie wiedzą, kto dzwonił. Jednak liczba antyfanów połączeń telefonicznych z nieznanych numerów ciągle rośnie i to nie tylko ze względu na cechy charakteru tych osób. Po kilkunastu telefonach z banku ze specjalną ofertą, zaproszeniach na pokazy foteli do masażu lub przyrządów kuchennych czy informacjach o wygranych w konkursie, w którym nie brało się udziału, można zmienić swoje podejście do odbierania połączeń z nieznanych numerów. I nie chodzi tylko o numery zastrzeżone. Jeśli po kolejnym telefonie zastanawiasz się, co to za numer, lub po prostu chcesz uzyskać więcej informacji na jego temat zanim oddzwonisz, czytaj dalej, a podpowiemy Ci dlaczego warto to robić i jak dokładnie podejść do tego zadania.

Czyj to numer telefonu – dlaczego warto sprawdzać?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić właściciela numeru telefonu i czy w ogóle warto to robić? Taka weryfikacja w niczym nie zaszkodzi, a wręcz odwrotnie – może pomóc i Cię ochronić. Telefon z ofertą finansową z banku czy zaproszenie na pokaz akcesoriów kuchennych brzmi niegroźnie. Zdarzają się jednak i takie połączenie, których jedynym zadaniem jest… wyłudzenie. Możesz się upierać, że nie dasz się nabrać na niepotrzebny zakup, jednak czasem wystarczy po prostu oddzwonić na numer telefonu, a Twój rachunek zostanie obciążony wysoką kwotą. Dodatkowo niechciane połączenia telefoniczne mogą być po prostu irytujące, a każdy z nas chce po pracy czy w weekend oddać się błogiemu relaksowi, a nie po raz kolejny zastanawiać się, kto to mnie dzwonił.

Jak sprawdzić, czyj to numer telefonu komórkowego?

Jeśli po raz kolejny zastanawiasz się odebrać, czy nie odebrać lub po prostu zastajesz kolejne nieodebrane połączenie na ekranie swojego smartfona, zdecydowanie warto dowiedzieć się, kto dzwonił i czyj to numer. Niestety, ale czasy się zmieniły i ochrona danych osobowych również weszła na nieco wyższy poziom niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Kiedyś wystarczyło otworzyć książkę telefoniczną i bez problemu można było uzyskać informacje o tym, kto dzwonił, ale także np. adres zamieszkania tej osoby. Dziś wydaje się to nie do pomyślenia, a ustalenie informacji o właścicielu prywatnego numeru telefonu jest trudne. Istnieją jednak strony, które mogą Ci w tym pomóc, np. Truecaller.

Natomiast zapewne zdecydowanie częściej masz do czynienia z telefonami od różnych instytucji i firm – w tym przypadku część z nich można być istotna, natomiast reszta nie wzbudzi Twojego zainteresowania. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem, aby dowiedzieć się, co to za numer, jest wpisanie go po prostu w wyszukiwarkę Google.

Istnieje wiele portali, które zbierają opinie użytkowników o numerach telefonów, dzięki czemu szybko dowiesz się, czy numer jest oceniony jako bezpieczny, czy wręcz przeciwnie – niebezpieczny. Zdarzają się także numery uciążliwe, które nie są niebezpieczne, bo pochodzą np. z banków, jednak w danym momencie możesz nie chcieć słuchać konsultanta opowiadającego przez kilkanaście minut kolejnej ofercie. Jeśli to numer telefonu oceniony negatywnie, najlepiej od razu go zablokować. W ten sposób otrzymasz pewność, że próba kontaktu nie będzie ponawiana, a Ty nie będziesz za chwilę znowu zastanawiał się, co to za numer telefonu.

Udostępnij