Instastory – Jak dodać kolejną relację na Instagramie?

instastory jak dodac kolejna relacje na instagramie

Od pewnego czasu istnieje możliwość dodawania relacji z dnia na Instagramie. Jest to opcja podobna do Story dodawanego na Snapchacie. Rządzi się mniej więcej takimi samymi zasadami. Zdjęcia oraz filmy udostępniane w tym miejscu są widoczne jedynie przez 24 godziny, a po tym czasie znikają.

Dodając relację na Instagramie, możemy w niej oznaczać znajomych, umieszczać na obrazku hashtagi oraz różnego rodzaju gify. Można również zamieszczać rozmaite opisy i zmieniać rodzaj czcionki. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie zdjęć znajdujących się w tym polu. Jednak jak dodać pierwszą i kolejną relację na Instagramie?

Instastory – Dodawanie pierwszej relacji

Choć może się to wydawać skomplikowane, w rzeczywistości dodawanie relacji jest bardzo prostą czynnością. Po pierwsze konieczne jest zalogowanie się do konta na Instagramie. Kiedy już znajdujemy się w polu naszego profilu, skierujmy wzrok na awatar znajdujący się w lewym górnym rogu. W jego pobliżu widoczny jest niewielki biały plus umieszczony na niebieskim kółku. Jest to oznaczenie, dzięki któremu uzyskujemy możliwość dodania Instastory. Widząc ten niewielki symbol, należy kliknąć w zdjęcie profilowe.

Po wykonaniu tej czynności zostajemy przekierowani do pola aparatu, pozwalającego zrobić fotografię. Jeśli w obecnej chwili nie mamy ciekawego obiektu do uwiecznienia, możemy dodać obrazek, który znajduje się w naszej galerii. Wystarczy, że przebywając w polu aparatu, klikniemy w mały kwadracik znajdujący się w lewym dolnym rogu. Wówczas zostaniemy przekierowani do albumów, z których możemy wybrać odpowiednią fotografię. Następnie, aby dodać relację Instastory, wystarczy kliknąć kółeczko z naszym zdjęciem profilowym, umieszczone w lewym dolnym rogu ekranu – i gotowe!

Instastory – Dodanie kolejnej relacji

W momencie, gdy dodaliśmy już jedną relację, ale chcielibyśmy dodać kolejną, będziemy musieli wykonać tę czynność nieco inaczej niż poprzednio. Niestety po wejściu w profil na Instagramie, plusik w niebieskim okręgu już nie będzie widoczny. Teraz możemy jedynie zobaczyć okrąg wokół naszego awataru, kierujący do dodanego przez nas story.

Zobacz również: Jak działa tłumacz Google?

Jak zatem dodać kolejną relację Instastory?

Otóż, tym razem musimy wejść w pole, gdzie widoczne są posty obserwowanych przez nas osób. Wystarczy kliknąć ikonę domku znajdującą się w lewym dolnym rogu aplikacji i zostaniem przekierowani do strony głównej, na której możemy oglądać zdjęcia dodane przez naszych “znajomych”.

Znajdując się w tym miejscu wystarczy, że przesuniemy palcem po ekranie od strony lewej do prawej i znów przejdziemy do pola aparatu.

Kolejne kroki wykonujemy tak jak zrobiliśmy to za pierwszym razem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę metodę przedostania się do ekranu dodawania relacji, wykorzystać dodając pierwsze Instastory.

Udostępnij