Jak mogę pobrać film z Facebooka?

jak moge pobrac film z facebooka

Z pewnością wielu z Was zastanawiało się, czy da się w ogóle pobrać wideo umieszczone w serwisie Facebook, a jeśli tak, jak można to zrobić? Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne i nie ma większego znaczenia fakt, czy jesteśmy właścicielami danego filmu czy też nie. Zapraszam do lektury!

Jestem właścicielem wideo, co powinienem zrobić?

To najprostsza z możliwych opcji i dotyczy sytuacji, kiedy film umieszczamy my sami lub np. zatrudniana przez nas osoba na zarządzanym przez nas profilu. Wtedy możliwe jest skorzystanie z narzędzi dostępnych bezpośrednio na stronie. Oto czynności, które należy wykonać krok po kroku:

  • Wybieramy panel reklamowy na Facebooku i rozwijamy go klikając w ikonę „wszystkie narzędzia”,
  • Z rozwiniętego menu wybieramy zakładkę Filmy,
  • Prawym przyciskiem myszy klikamy w interesujący nas film i wybieramy opcję „pobierz wideo”.

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z Youtube

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja, kiedy filmy umieszczaliśmy na Facebooku poprzez Fanpage. Co wtedy należy zrobić?

  • Wchodzimy na nasz Fanpage i wybieramy zakładkę „narzędzia do publikowania”,
  • Wchodzimy w zakładkę Filmy i wybieramy interesujące nas wideo,
  • Razem z filmem wyświetlą się jego szczegóły. Wybieramy wtedy post, w którym umieściliśmy nagranie,
  • Rozpoczynamy odtwarzanie wideo i powiększamy obraz, a następnie wybieramy opcję „Pobierz film”. Facebook daje nam możliwość pobierania nagrań w dwóch rozdzielczościach – HD i SD. Pamiętajmy, że nagrania HD mogą ściągać się długo jeśli dysponujemy wolnym łączem internetowym, ale ich jakość będzie lepsza.

Czy mogę ściągnąć film z FB, jeśli nie jestem jego właścicielem?

Oczywiście, że tak. To tylko nieco bardziej skomplikowane. Najpopularniejsze są dwie metody

1. Internetowe portale do pobierania filmów

W sieci jest ich bez liku. Jedyne czego potrzebujemy, to adres url nagrania, który wklejamy do portalu. Jak go uzyskać?

  • Wystarczy, że po odtworzeniu filmu klikniemy w niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierzemy „pokaż adres url”.
  • Wyświetlony link należy wkleić bezpośrednio do programu, z którego korzystamy, a następnie pobrać skonwertowane wideo.
  • Bardzo często w programie możemy wybrać wyjściowy format oraz rozdzielczość pliku. Ma to bezpośredni wpływ na czas konwersji i rozmiar nagrania.

2. Skorzystanie z mobilnej wersji Facebooka

Początek jest taki sam, jak w pierwszej metodzie. Wyświetlamy film i kopiujemy jego adres url. Różnica polega na tym, że po skopiowaniu adresu musimy wkleić go w nowej karcie przeglądarki internetowej dodając przed domeną Facebooka literę z kropką„m.” (m.facebook.com/…).

Dzięki temu zyskamy dostęp do mobilnej wersji portalu i alternatywnej listy poleceń pod prawym przyciskiem myszy. Jednym z nich jest „Pobierz wideo”. Wystarczy, że zapiszemy go na dysku i gotowe.

Jak widać, pobranie filmu z Facebooka wcale nie jest trudne, a dzięki temu możemy zarchiwizować potrzebne nam materiały. Z Facebooka możemy dodatkowo pobrać wtyczkę do przeglądarki Chrome, która przyspiesza cały proces.

Warto jednak pamiętać o tym, że materiały umieszczane w portalach społecznościowych (wszystkich) także są objęte ochroną gwarantowaną przez prawo własności przemysłowej i intelektualnej. Nie możemy więc beztrosko wykorzystywać cudzych reklam, spotów lub nagrań do reklamy własnej firmy i generowania zysków. Ryzykujemy w ten sposób kłopoty z prawem.

Udostępnij