Jak zmienić nazwę strony na Facebooku?

jak zmienic nazwe strony na facebooku

Zmiana nazwy strony na Facebooku może wydawać się czynnością banalnie prostą, jednak czasem może ona sprawić wiele problemów. Po pierwsze warto zadać sobie pytanie dlaczego chcemy zmienić nazwę strony na fb i czy naprawdę jest nam to potrzebne. Jeśli nie przemyśleliście dobrze nazwy w momencie, gdy zakładaliście stronę na Facebooku, teraz macie sporo lajków, ale nazwa nie jest już adekwatna – to tak, jest to dobry moment, by spróbować zmienić nazwę strony.

Gdzie zmienić nazwę strony na fb?

Jak się do tego zabrać? To zależy. Facebook wie już, że wiele fanpage’y zostało sprzedanych przez wzgląd na ilość posiadanych lajków, a ich nazwy zostały zmienione. Kiedyś takie procesy działały bez problemu, teraz Facebook stara się przed nimi bronić siebie, ale także swoich użytkowników.

Nazwę strony na Facebooku zmienia się w bardzo łatwy sposób:

  1. Najpierw trzeba włączyć panel zarządzania swoją stroną na Facebooku.
  2. Następnie wybrać zakładkę “Informacje”, gdzie widnieje opcja edycji nazwy strony, a także nazwy użytkownika.
  3. Wtedy wystarczy wpisać nową nazwę i gotowe.

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku, jeśli tematyka i nazwa nowej strony znacznie różni się od poprzedniej? Na pierwszy rzut oka i pierwszą próbą, może wydawać się to trudne, a nawet niemożliwe. Jednak nawet Facebooka i jego moderatorów można przechytrzyć.

Załóżmy, że pierwsza nazwa Twojej strony brzmiała “Najlepsze pierogi w Pcimiu“, ale chcesz zmienią ją na “Jak zarobić na zegarkach?“. Facebook nie zaakceptował pierwszej zmiany, którą próbowano przeprowadzić, odwołanie – nawet jeśli argumenty będą dobre – też nie zawsze skutkuje. Teraz musisz odczekać pewien czas “kary“, zwykle trwa to około dwóch lub trzech dni, w tym czasie nie możesz zmienić nazwy swojej strony.

Następnie spróbuj zrobić to wpisując, jako nową nazwę “Najlepsze pierogi w Pćimiu czyli jak zarobić na zegarkach“. Wydaje się to nieprawdopodobne, jednakże zwykle Facebook nabiera się na taki sposób. Później nie pozostaje już nic innego, jak odczekać kolejne kilka dni i znowu zmienić nazwę strony. Tym razem na docelowe “Jak zarobić na zegarkach?

Czasem trzeba uciec się do podstępu, by osiągnąć swój cel.

Ile razy można zmienić nazwę strony na Facebooku?

Jeśli zastanawiasz się ile razy można zmienić nazwę strony na Facebooku, to odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Na szczęści Facebook nie wprowadził jeszcze limitu ilości zmian nazwy strony czy fanpage’a. Jedyne o czym musisz pamiętać to to, że najlepiej jest ją zmieniać stosując sprytny chwyt, o którym traktował ten artykuł.

Facebook nie odmówi zmiany nazwy jeśli zastosujesz tę technikę: stara nazwa – stara nazwa+nowa nazwa – nowa nazwa.

Przechytrzenie algorytmów i moderatorów social mediów nigdy wcześniej nie było takie proste. Spróbujcie zastosować ten sposób, a na pewno zadziała i będziecie mogli cieszyć się nową nazwą swojej strony na Facebooku.

Warto jednak przemyśleć swoją decyzję, gdyż zmiana nazwy i tematyki strony może wiązać się z utratą części fanów, których już do tej pory udało się zdobyć. Nie zawsze jest to cena, którą chce się zapłacić za zmiany.

Udostępnij