Jak wylogować się z Facebooka? automatyczne wylogowanie Facebooka z innych urządzeń

jak wylogowac sie z facebooka automatyczne wylogowanie facebooka z innych urzadzen
Fraza "nie mogę wylogować się z FB" brzmi znajomo? Doradzamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji

Jak wylogować się z Facebooka? Chęć wylogowania się z aplikacji Facebooka pojawia się niezwykle często. Czasem zalogujemy się na własnym lub cudzym urządzeniu i po sprawdzeniu najpilniejszych spraw musimy się po prostu wylogować. Czasem zdarza się też sytuacja kiedy mamy wrażenie, że ktoś mógł zalogować się na Facebooka naszymi danymi logowania, a co za tym idzie mógł na przykład przejrzeć wszystkie nasze intymne rozmowy i aktywności znajomych (możesz to sprawdzić za pomocą sekcji “miejsce logowania”).

Każdy z nas był choć raz w sytuacji, kiedy nie miał pewności, czy nie doszło do włamania się na konto przez osobę trzecią i myślał o tym jak wylogować się z Facebooka. W takiej sytuacji najlepiej jest wylogować się ze wszystkich urządzeń i sprawdzić miejsca logowania, dzięki czemu będziemy mieli absolutną pewność, że nasz profil, a co za tym idzie na przykład wymieniane ze znajomymi wiadomości na Messengerze, nie wpadły w niepowołane ręce. Dowiedz się jak wylogować się z Facebooka bezpiecznie i bez komplikacji.

Wylogowanie się z Facebooka na własnym lub czyimś urządzeniu

Wylogowanie się z Facebooka jest dziecinne proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych działań ze strony użytkownika. Nie ma znaczenia czy chcesz wylogować się z własnego urządzenia, czy z urządzenia znajomego lub urządzenia dostępnego na przykład w pracy.

Jak to zrobić?

  1. Wystarczy kliknąć na strzałkę w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybrać opcję “Wyloguj się”.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie na urządzeniu mobilnym.

  1. W aplikacji Facebook należy kliknąć tak zwanego “hamburgera”, który znajduje się również w prawym górnym rogu.
  2. Na samym dole pod wszystkimi możliwościami jakie daje nam aplikacja znajduje się opcja “Wyloguj się”.

Konto Facebook – wyloguj się z innych urządzeń

Jeśli masz podejrzenie, że ktoś niepowołany miał możliwość zalogowania się do Twojego konta i posługuje się aplikacją Facebook dzięki Twoimi danymi dostępu – ten sposób jest idealny dla Twoich potrzeb. Jest to również pomocna opcja dla osób, które na przykład nie wylogowały się z urządzenia do którego nie będą miały już dostępu.

Żeby nie zostawiać swoich danych w niepowołanych rękach – możesz również z powodzeniem wykorzystać tę możliwość:

  1. Kliknij strzałkę w prawym górnym rogu i z rozwijanej listy wybierz: “Ustawienia”.
  2. Z dostępnych opcji jakie znajdują się po lewej stronie wybierz: “Bezpieczeństwo i logowanie”, tam znajdziesz pole dotyczące danych logowania.
  3. Wybierz opcję “Zmień hasło”.
  4. Portal poprosi Cię o podanie bieżącego hasła.
  5. Jest to ochrona przed osobami, które na przykład mając dostęp do Twojego konta przez chwilę, nie znając Twojego hasła mogłyby zmienić Twoje dane dostępowe, przez co miałbyś później niemały problem z odzyskaniem konta.
  6. Kiedy wpiszesz już hasło bieżące oraz nowe hasło, które dodatkowo jeszcze potwierdzisz – zapisz zmiany.
  7. Wtedy Facebooka wyświetli informację o tym, że jeśli obawiasz się, że ktoś inny mógł mieć dostęp do Twojego profilu możesz wylogować się z innych urządzeń oraz sprawdzić niedawne zmiany na koncie, abyś mógł sprawdzić, czy na pewno Ty jesteś ich autorem.

Jeśli chcesz to sprawdzić wybierz: “Sprawdź inne urządzenia”, jeśli nie: “Nie wylogowuj mnie”. Jeśli sprawdzasz urządzenia – Facebook wyświetli wszystkie miejsca logowania – jeśli którekolwiek Cię zaniepokoi wybierz opcję znajdującą się po prawej stronie: “Wyloguj się ze wszystkich sesji”. Pamiętaj, że zostaniesz wtedy wylogowany również z miejsc Tobie znanych i akceptowanych, jak na przykład Twój telefon lub drugi komputer. Kwestia wylogowania się z Facebooka w przypadku aplikacji mobilnej wygląda dokładnie tak samo. Czasem jednak mimo wszystko chcemy wylogować się ze wszystkich urządzeń – Twoje dane mogą być zbyt cenne.

Nie widzisz opcji wylogowania się z aplikacji Facebooka?

Nie widzisz opcji wylogowania ze swojego konta Facebook? Nie możesz wylogować się z Facebooka i w ogóle nie widzisz opcji wylogowania się? Przyczyną takiej sytuacji mogą być chwilowe problemy z Twoją przeglądarką związane z pamięcią podręczną lub trudności z przetwarzaniem danych. Jeśli taka sytuacja się u Ciebie wydarzyła – wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej i tymczasowe dane. Kłopot powinien zostać zażegnany.

W dzisiejszym świecie nie jest niczym niezwykłym, że ludzie mają więcej niż jeden profil online. Może masz osobiste konto na Facebooku i stronę biznesową w tej samej sieci społecznościowej. Może używasz również Instagrama, Twittera i LinkedIn, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi. Śledzenie wszystkich nazw użytkownika i haseł może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli wszystkie są do siebie podobne!
Dlatego wiele osób używa tej samej nazwy użytkownika i hasła na różnych kontach w mediach społecznościowych. To ułatwia sprawę w krótkim okresie – nie musisz pamiętać innej nazwy użytkownika i hasła dla każdego konta. Ale jest to również ryzykowne, ponieważ jeśli jedno z Twoich kont zostanie zhakowane lub naruszone w jakiś sposób, to ta sama kombinacja nazwy użytkownika i hasła może umożliwić cyberprzestępcom dostęp do wszystkich innych kont.

Wiesz już, jak opuścić swoje konto na Facebooku. Możliwość wylogowania znajduje się w każdej odsłonie, nawet bez konieczności uruchomienia aplikacji Facebook! Powyższe porady jednak powinny być w Twoim przypadku wystarczające. Pamiętaj, aby na każdym urządzeniu wylogować się ze swojego konta na Facebooku – zwłaszcza, gdy owe urządzenie nie należy tylko do Ciebie.

 

Udostępnij