Adres email na Facebooku. Jak go zmienić oraz ukryć?

adres email na facebooku jak go zmienic oraz ukryc
Czy wiesz, jak zmienić email na fb? Nowy adres e mail na Facebooku

Adres email na Facebooku. Jak zmienić email na fb?

Facebook towarzyszy nam już od dosyć dawna i najczęściej używamy tylko jednego konta, które założyliśmy często wiele lat temu przy użyciu adresu mailowego, który od jakiegoś czasu może być nieaktualny lub bardzo rzadko używany. Możliwe też, że odkryliśmy zupełnie inną pocztę mailową, która lepiej spełnia nasze potrzeby, albo, że chcemy budować bardziej profesjonalny wizerunek i adres mailowy powinien to odzwierciedlać.

W takich sytuacjach dobrze by było zmienić adres email również na Facebooku, szczególnie, że jest on jednocześnie naszym loginem do tego portalu, żeby uniknąć zażenowania związanego ze starym, młodzieżowym adresem, czy po prostu, żeby dla wygody operować jednym.

Co zrobić w takiej sytuacji? Facebook ma tyle różnych opcji, że obsługa jego ustawień nie zawsze jest intuicyjna. Z pomocą więc przychodzi ten oto poradnik.

Zmiana adresu e mail na na Facebooku

Aby zmienić adres e mail na swoim Facebooku, musisz kolejno:

 1. Znaleźć w prawym górnym rogu strony ikonę trójkącika równoramiennego, skierowanego wierzchołkiem w dół, a następnie kliknąć tę opcję.
 2. Rozwinie się wtedy lista z której należy wybrać opcję Ustawienia.
 3. Otworzy się wtedy strona z ustawieniami, należy wtedy kliknąć na pasek, który jest zatytułowany słowem Kontakt i zawiera obecny adres mailowy.
 4. Po kliknięciu zakładka się rozwinie i wtedy należy wybrać opcję Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu.
 5. Następnie pojawi się okienko, w którym będzie miejsce na wpisanie nowego adresu mailowego, należy wpisać tam nasz nowy adres i wybrać opcję Dodaj.
 6. Wtedy pojawi nam się informacja, że na podany adres zostanie wysłany mail w celu sprawdzenia, czy jest on prawidłowy i należy do nas.
 7. Otwieramy zatem skrzynkę mailową i potwierdzamy, że to my dokonaliśmy tej zmiany, następnie wracamy na stronę Facebooka, wybieramy opcję Potwierdź i w okienko, które się pojawi, wpisujemy kod, który otrzymaliśmy w mailu i potwierdzamy go klikając Ok.
 8. Następnie pojawi się okienko z potwierdzeniem pomyślnego dodania adresu, możemy je bezpiecznie zamknąć, wracając do rozwiniętej zakładki, gdzie możemy wybrać nasz główny adres e-mail.
 9. Ustawiamy nasz nowy adres jako główny, klikając na kółeczko, które znajduje się po jego lewej stronie.
 10. Następnie możemy usunąć nasz drugi, zbędny adres mailowy, klikając opcję Usuń po jego prawej stronie.
 11. Na sam koniec wybieramy opcję Zapisz zmiany.
 12. Wtedy pojawi nam się okienko, w którym, dla potwierdzenia i ze względów bezpieczeństwa, musimy wpisać nasze hasło do konta na Facebooku a następnie wybrać opcję Prześlij.

W ten oto prosty sposób możemy zmienić adres email na naszym koncie na Facebooku. Podczas wykonywania powyższych kroków koniecznie może być ponowne podanie hasła do Twojego konta i/lub weryfikacja za pomocą wiadomości e mail.

Ale co jeżeli chcemy ukryć nasz email przed osobami, którym nie chcemy tej informacji udostępniać?

Oczywiście mamy taką możliwość, jest to jedno z ustawień prywatności na Facebooku. Na przykład jest opcja by wyświetlanie adresu e-mail w swoim profilu, ale wybrać dla niego ustawienie prywatności Znajomi, dzięki czemu będzie on dostępny na stronie profilu i w innych miejscach Facebooka tylko dla Twoich znajomych. 

Jak ukryć maila na Facebooku? Ustawienia i prywatność

 1. Zaczynamy od wejścia na nasz profil przez kliknięcie naszego imienia i nazwiska w lewym górnym rogu strony.
 2. Następnie należy wybrać opcję Informacje w górnej części profilu.
 3. Otworzy się wtedy strona z ustawieniami gdzie należy w menu z lewej strony wybrać opcję Dane kontaktowe i podstawowe informacje.
 4. Wtedy najeżdżamy na pasek, na którym znajduje się nasz adres email i wybieramy opcję Edytuj, która pojawi się po prawej stronie adresu.
 5. Następnie klikamy na ikonę wyboru odbiorców obok adresu e-mail, by zmienić grono odbiorców i wybieramy ustawienie, które nam odpowiada. Tuż obok mamy też ikonę kółka, po kliknięciu której możemy wybrać, czy chcemy by nasz adres email był pokazywany na osi czasu.
 6. Gdy wybierzemy odpowiednie opcje klikamy Zapisz zmiany.

W ten sposób możemy ukryć nasz adres email na Facebooku.

Teraz wiesz już, jak zmienić adres e mail powiązany z Twoim kontem na Facebooku. Tworzenie konta wymaga podania adresu e mail w celu późniejszej weryfikacji tożsamości oraz pomocy przy odzyskiwaniu hasła. Nieprawidłowy adres połączony z kontem Facebook może sprawić, że w przyszłości stracisz dostęp do swojego konta – zmień go więc już teraz!

Udostępnij