Jak napisać wiadomość do Facebooka?

jak napisac wiadomosc do facebooka
Czy wiesz, jak napisać wiadomość do Facebooka? Pokazujemy dostępne opcje (jak napisac do facebooka)

Każdy użytkownik portalu społecznościowego Facebook miał na pewno wielokrotnie chęć napisania do Facebooka. Istnieje wiele sytuacji, w której kontakt z administratorami (lub przynajmniej konsultantem facebooka) wydaje się niezbędny. W takim razie jak napisać do Facebooka? Możesz użyć między innymi funkcji znajdującej się w prawym górnym rogu facebooka pod tytułem “pomoc i wsparcie”, czyli ikonkę znaku zapytania.

Czy można napisać do portalu Facebook – kontakt ze wsparciem

Okazuje się, że można. W przypadku jeśli ktoś narusza Twoje dobra osobiste lub na przykład udostępnia materiały, które w jakikolwiek sposób Cię obrażają lub naruszają Twoją prywatność – masz możliwość napisania do Facebooka. Wyobraź sobie sytuację, w której Twój znajomy udostępnia kompromitujące Cię zdjęcia oraz treści, a Ty nie możesz z tym nic zrobić. Wyobraź sobie, że ktoś na portalu porusza treści, które szerzą mowę nienawiści i są wycelowane w jakąś grupę społeczną, co jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, a Ty nie możesz nic zrobić. Czy aby na pewno? Jak się przed tym obronić? Możesz wówczas napisać do supportu. Gdy łamane są podstawowe zasady facebooka – możesz spodziewać się błyskawicznej reakcji ze strony administratorów.

Zobacz również: Zmiana daty urodzenia na Facebooku i ustawień prywatności z nią związanych

Pisanie do Facebooka – jak to zrobić?

Jeśli już masz przed sobą dany post, który jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, kliknij na trzy kropeczki znajdujące się w prawym górnym rogu posta lub zdjęcia i wybierz opcję: “Uzyskaj wsparcie lub zgłoś post“.

Post możesz zgłosić wybierając następujące kategorie: Nagość, Przemoc, Prześladowanie, Samobójstwo lub Samookaleczenie, Fałszywa informacja, Spam, Nieautoryzowana sprzedaż, Propagowanie nienawiści oraz Terroryzm.

Jeśli żadne z zaproponowanych przez portal kategorii nie odpowiada temu z jakiego powodu zgłaszasz nadużycie możesz wybrać pole: Inny powód. Facebook uczula jeszcze, że w razie gdyby zgłoszenie dotyczyło sytuacji, w której komuś grozi niebezpieczeństwo – należy bezwzględnie skontaktować się z odpowiednimi służbami i nie czekać na support Facebooka! Bezpieczeństwo konta na social mediach nigdy nie będzie tak ważne jak Twoje realne życie.

Zobacz również: Jak zmienić język na FB – Zmiana języka na Facebooku – to proste!

Chcesz wysłać wiadomość o autorskiej treści? Jeśli wybierzesz pole „Inny powód” możesz samodzielnie opisać powody Twojej decyzji. Na tym etapie masz również możliwość wyboru powodu spośród kolejnej grupy kategorii: Własność intelektualna, Oszustwo, Udawanie ofiar, Nękanie, Znęcanie się nad dziećmi, Znęcanie się nad zwierzętami, Aktywność seksualna, Samobójstwo lub samookaleczenie, Propagowanie nienawiści, Promocja zażywania narkotyków, Publikowanie zdjęć intymnych bez zgody, Wykorzystywanie seksualne, Prześladowanie, Nieautoryzowana sprzedaż, Przemoc, Udostępnianie prywatnych zdjęć – wystarczy kliknąć w dotyczący Cię problem.

Zobacz również: Gdzie najlepiej założyć pocztę – adres email?

Kiedy wybierzesz odpowiednią kategorię lub opiszesz samodzielnie problem wystarczy, że klikniesz “Wyślij” i Facebook natychmiast otrzyma Twoją wiadomość.

Pozostaje Ci tylko czekać, aż Facebook prześle odpowiedź na Twoje zgłoszenie. Odpowiedź zostanie zasygnalizowana w powiadomieniach – przy dzwoneczku w prawym górnym rogu.

Jak jeszcze napisać do Facebooka?

Istnieją jeszcze inne sposoby napisania do Facebooka. Wiadomość nie trafi co prawda do administratorów portalu, ale zawsze jest to jakaś możliwość porozmawiania z kimś, kto być może będzie w stanie pomóc nam w różnych kłopotliwych sytuacjach. Istnieje teoria, że Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone szybciej, jeśli podczas rejestracji podałeś swoje prawdziwe dane dot. imienia oraz numeru telefonu.

Zobacz również: Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Na portalu istnieje profil @FacebookPolska, który umożliwia ludziom budowanie społeczności i który zbliża mieszkańców z całego świata. FanPage Facebooka lubi ponad 214 milionów użytkowników. Na profilu mamy możliwość ciągłego komentowania i dzielenia się naszymi opiniami dotyczącymi na przykład funkcjonalności portalu. Oprócz tego użytkownicy mają jeszcze możliwość wysłania opinii w dwóch kategoriach: Opinia o funkcji oraz Opinia o Centrum Pomocy. Wchodząc na stronę https://www.facebook.com/help/feedback i klikając w odpowiedni link – portal przenosi nas do innego okna dialogowego, w którym możemy napisać Facebookowi swoją wiadomość. 

Jesteś administratorem aktywnego konta biznesowego i chcesz skontaktować się z supportem? Posiadasz konto reklamowe i chcesz zadać parę pytań? A może czujesz się urażony i pragniesz blokady czyjegoś konta? Wiesz już, jak w takiej sytuacji skontaktować się ze wsparciem administracji facebooka. Opisz jak najdokładniej swój problem, a być może jeszcze tego samego dnia zobaczysz zablokowane konto osoby, która złamała regulamin platformy.

Udostępnij