Jak otrzymać dostęp do biblioteki filmów VOD?

jak otrzymac dostep do biblioteki filmow vod

Czym są biblioteki VOD? Jak działają i w jaki sposób możesz z nich korzystać? Dowiedz się, jak uzyskać dostęp do serwisów VOD!

Czym są biblioteki filmów VOD?

Usługi VOD to zdaniem wielu ekspertów przyszłość telewizji. Zresztą tego typu serwisy już dziś są niesamowicie popularne, śmiało korzysta z nich coraz więcej użytkowników. Trend ten raczej nikogo nie dziwi, gdyż serwisy VOD mają całą masę zalet. VOD (z ang. Video on Demand), czyli „filmy na życzenie”, to specjalne platformy, które w internetowej chmurze przechowują rozbudowane bazy filmów, seriali, dokumentów i różnego typu innych produkcji. Aby móc je oglądać bez ograniczeń, wystarczy jedynie mieć dostęp do wybranego serwisu oraz do Internetu. Jako że z tym drugim raczej nikt z nas nie ma problemu, w tym poradniku skupimy się przede wszystkim na tym, ja uzyskać dostęp do biblioteki filmów VOD – a jest na to kilka sposobów. Oczywiście konieczne jest też posiadanie odbiornika, np. telewizora, monitora czy laptopa.

Jak uzyskać dostęp do biblioteki VOD?

Na wstępie należy podkreślić, że biblioteki VOD są usługami płatnymi. Nie powinno to być jednak specjalnym problem, gdyż stawki za takie platformy nie są wygórowane, a komfort korzystania naprawdę wysoki. Biblioteki VOD oferują filmy w doskonałej jakości dźwięku i obrazu, dzięki czemu możesz poczuć się niczym w prywatnym kinie. Największą zaletą bibliotek VOD jest jednak to, że samodzielnie decydujesz o tym, co i kiedy oglądasz. Nie jesteś dzięki temu ograniczony do ramówki wybranego kanału, zamiast tego za pomocą kilku kliknięć wybierasz swój najbliższy seans – i to całkowicie legalnie.

Wracając jednak do dostępu do bibliotek VOD – najczęściej jest to możliwe w postaci miesięcznego abonamentu. Jego wysokość jest różna i zależna od dostawcy usług, zazwyczaj oscyluje jednak w okolicy 50 zł. Aby uzyskać tę formę dostępu, wystarczy wybrać określony pakiet oraz dodać dane karty do płatności – odpowiednia kwota będzie pobierana wybranego dnia miesiąca. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w ten sposób zyskujesz nieograniczony dostęp do całej biblioteki filmów. Biblioteki te zresztą są stale rozszerzane, znajdziesz w nich zarówno kultowe hity, do których chcesz wrócić, jak i filmowe nowości, które dopiero niedawno pojawiły się na ekranach.

Niektóre platformy VOD zapewniają dostęp w nieco inny sposób – tam płaci się bezpośrednio za filmy czy materiały, które chcesz obejrzeć. Po uiszczeniu płatności dane wideo są wypożyczane np. na 2 doby, w tym czasie możesz oglądać je bez ograniczeń. Która metoda jest bardziej opłacalna? Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz z platform VOD i czy lubisz wracać do filmów, które już kiedyś obejrzałeś. Dostęp do bibliotek VOD możesz uzyskać też na zupełnie innej zasadzie. Otóż przy podpisywaniu umowy np. na nową telewizję czasem dostajesz darmowy dostęp do danej biblioteki VOD na 3 lub 6 miesięcy. Niektórzy dostawcy zapewniają również stały dostęp do wybranych serwisów VOD.

Jak zatem widać, możliwości korzystania z usług VOD jest bardzo wiele i to od Ciebie zależy, który wariant wybierzesz. Filmy na życzenie to niesamowicie komfortowa i wygodna rozrywka, która już teraz jest w zasięgu Twojej ręki – nie czekaj dłużej i już dziś ciesz się dostępem do bibliotek VOD!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij