Nowoczesne Data Center z certyfikatem EN50600 – co warto wiedzieć?

Nowoczesne Data Center z certyfikatem EN50600 – co warto wiedzieć?

Posiadanie bezpiecznego i profesjonalnego Centrum Danych to dla wielu przedsiębiorstw prawdziwe wyzwanie. Rozwiązaniem jest usługa oferowana przez Orange, czyli nowoczesne Warsaw Data Hub. Wyjaśnimy, jakie ma zalety i co odróżnia Data Center od zwykłej serwerowni.

Nowoczesne Data Center z certyfikatem EN50600 

Nowoczesne data center Warsaw Data Hub to miejsce, które jest udostępniane różnym firmom. Łączy funkcje jednego z najważniejszych węzłów sieci Orange Polska z powierzchnią do usług kolokacji dla Klientów.

Zostało zaprojektowano zgodnie z normą PN-EN 50600 klasy 3. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 6 700 m2, a powierzchnia kolokacyjna 1 600 m2 netto. Całość obejmuje cztery niezależne komory serwerowe – każda po 400 m2. Wśród najważniejszych atutów innowacyjnego i profesjonalnego Warsaw Data Hub można wymienić: 

  • lokalizację: centrum znajduje się w aglomeracji warszawskiej,
  • innowacyjne rozwiązania technologiczne,
  • bezpieczeństwo fizyczne,
  • gwarancję wysokiej dostępności, 
  • wykorzystanie ekologicznych, odnawialnych źródeł energii,
  • wysoką dostępność, 
  • różne usługi oferowane w Warsaw Data Hub,
  • gwarancję jakości usług.

Czym różni się Data Center od serwerowni?

Serwerownia to fizyczne miejsce z serwerami. Może to być m.in. schowek, piwnica, garaż lub jakieś nieużywane pomieszczenie, które zostało dostosowane do wymagań działu. Stanowi część centrum danych.

Z kolei Data Center to pojęcie szersze – obejmuje serwerownię, ale jest to cała jednostka gwarantująca płynność i ciągłość działania serwerów, a także ich obsługę. Centrum Danych to miejsce, gdzie odbywają się różne procesy – jak przesyłanie, przetwarzanie, ochrona lub usuwanie danych. Jest ono zwykle organizowane w budynku zaprojektowanym z myślą o tych konkretnych celach. Z kolei serwerownia w Centrum Danych jest bardziej ekologiczna i opłacalna niż miejsce wybrane przypadkiem.

Więcej na temat Warsaw Data Hub można przeczytać tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cloud/warsaw-data-hub-nowe-data-center-orange/

Artykuł sponsorowany

Udostępnij