Dobry tablet do 1000 złotych – czy to w ogóle możliwe?

dobry tablet do 1000 zlotych czy to w ogole mozliwe

Tablety kojarzą się raczej z wyższymi cenami, niż telefony komórkowe. Ilość modeli, jakie możemy znaleźć do kwoty 1000 złotych, nie jest więc wielka. Mimo wszystko udało nam się znaleźć kilka z nich, które zdołały sprostać naszym oczekiwaniom.

Czy wartko kupić tablet do 1000 złotych?

Naszym zdaniem naprawdę ciężko jest znaleźć godny uwagi tablet do kwoty 1000 złotych. Jeśli nie jesteś aż tak ograniczony przez budżet – powinieneś zdecydować się na choć trochę droższy model.

Sprzęt w tym przedziale cenowym sprawdzi się raczej przy prostym przeglądaniu Internetu lub oglądaniu filmów. Raczej nie skorzystasz na nim z bardziej wymagających aplikacji, a tym bardziej nie uruchomisz gier mobilnych.

Tablet do 1000 złotych – z czym jeszcze musisz się liczyć?

Musisz mieć także na uwadze, że tak tani tablet nie będzie zbyt ekonomiczny. Czas pracy na baterii będzie względnie krótki, wydajność okaże się dość niska, a żywotność… cóż, to istna loteria.

Właśnie przez te powody osobiście doradzamy naszym użytkownikom, aby dołożyli oni kilkaset złotych więcej na nowy tablet (lub ewentualnie zakupili model używany).

Tablet do 1000 złotych – czego możesz oczekiwać?

Dobry tablet powinien mieć odpowiednie parametry – to oczywiste. Czego możesz jednak oczekiwać od sprzętu za niespełna tysiąc złotych?

Taki budżet pozwoli Ci na zakup tableta z 3GB pamięcią RAM oraz procesorem o czterech rdzeniach – w tej sferze nie jest więc najgorzej.

Co w kwestii wyświetlacza? Znajdziesz raczej najprostszą matrycę o rozdzielczości HD oraz maksymalnej wielkości 10 cali.

Jeśli mowa o systemie operacyjnym – nie masz się czym przejmować. Twój Android będzie aktualny. Aparat również powinien być niczego sobie (około 5 megapikseli).

Z powyższych informacji mogłoby wynikać, że znajdziesz całkiem dobry sprzęt. Tablet do tej kwoty nie będzie jednak wystarczająco wydajny, abyś mógł w pełni wykorzystać wszystkie wymienione aspekty. A szkoda.

Ranking tabletów do 1000 złotych – nasi faworyci

Wybraliśmy trzy modele, na które warto zwrócić uwagę. Oto one:

  • Lenovo Tablet TAB M10 ZA4G0116PL. Zwykły, rodzinny tablet – a jednak robi wrażenie. Wyposażony został w ekran Full HD oraz dwa głośniki stereo. Zawodzi nieco, niestety, pamięć RAM, gdyż ma wartość tylko 2GB. Kosztuje jednak zaledwie 660 złotych, tak więc próżno liczyć tutaj na cuda techniki.
  • Lenovo Tablet M8 ZA5F0018PL. Model ten posiada nazwę łudząco podobną do poprzednika. Wiele parametrów również jest zbliżonych. Tutaj jednak możesz korzystać z 3GB RAMu, co, mimo na pozór niewielkiej zmiany, robi sporą różnicę. Tylni aparat posiada jakość 13Mpix, tak więc zdjęcia wychodzą wyraziste. Cena to około 950 złotych, czyli nadal mieścimy się w ustalonym limicie.
  • Samsung Tablet T225 TAB A7 Lite. Tutaj już nie Lenovo, a stary dobry Samsung. Co tutaj znajdziesz? Pamięć RAM 3GB, baterię o pojemności 5100 mAh oraz ekran o rozdzielczości 1340 x 800 pikseli. Cena? Równe tysiąc złotych – tak więc jest to całkowite maksimum możliwości, jakie jesteśmy w stanie uzyskać.

Czy faktycznie lepiej dopłacić?

Wcale nie musisz wydać dużo więcej pieniędzy, aby zyskać znacznie lepszy sprzęt. Tak naprawdę wystarczy podnieść widełki cenowe o 500 złotych w górę, abyś mógł znaleźć naprawdę świetny tablet.

Mało pojemna bateria przestanie być wtedy Twoim zmartwieniem, a rozdzielczość Full HD będzie na porządku dziennym. Być może nawet zostaniesz zaskoczony matrycą IPS.

Parametry takie jak pamięć RAM również pójdą w górę – będziesz mógł liczyć na wartość 8GB oraz procesor o ośmiu rdzeniach. Za pomocą takiego sprzętu będziesz mógł korzystać z większości dzisiejszych aplikacji oraz gier mobilnych.

Czy warto więc dopłacić? Naszym zdaniem – jak najbardziej.

Najlepsze tablety do 1000 złotych – dlaczego nie są wystarczające?

Pamięć RAM o wartości poniżej 4GB spowoduje, że korzystanie z urządzenia będzie wolne i toporne. Nie wspominając już o częstych awariach aplikacji oraz ścinkach całego systemu operacyjnego.

Tablet powstał z myślą pracy jako urządzenie przenośne – krótki czas pracy baterii znacznie tę funkcję zuboża. Mały ekran o nieatrakcyjnej jakości (poniżej rozdzielczości Full HD) sprawi, że nawet proces oglądania filmów nie będzie w pełni przyjemny.

Tablet do 1000 złotych – podsumowanie

Jeśli wybierzesz jakikolwiek tablet Lenovo lub Samsung z naszej listy powyżej – powinieneś być zadowolony z zakupu.

Względnie zadowolony, gdyż nie są to topowe urządzenia. Wybraliśmy jednak takie, abyś nie odczuł, że wydane przez Ciebie pieniądze zostały wyrzucone w błoto.

Jak już wspominaliśmy wcześniej – lepiej dołożyć paręset złotych więcej i zakupić znacznie lepszy tablet.

Jeżeli nie liczysz jednak na duże pokłady pamięci wewnętrznej, a wystarczy Ci aktualny system operacyjny oraz dowolna przekątna ekranu – śmiało wybierz model z listy zamieszczonej w artykule.

Udostępnij