Jak naprawić wyświetlacz smartfona, który jest pęknięty?

jak naprawic wyswietlacz smartfona ktory jest pekniety

Smartfon to nasz najlepszy przyjaciel, w dzisiejszych czasach niektórzy wręcz bez przerwy trzymają go w dłoni. Jak każda rzecz, również telefon narażony jest na uszkodzenia, a czasem nawet najlepsze zabezpieczenia nie uchronią go przed najgorszym.

Podstawowa ochrona smartfona

Gdy tylko decydujemy się na zakup nowego telefonu, warto od razu pomyśleć o niezbędnych dodatkach. Niemalże od razu powinniśmy zainwestować w odpowiedni case, który w zależności od konstrukcji, ochroni tył urządzenia lub nawet cały telefon. Kolejną rzeczą jest oczywiście szkło hartowane, mające zabezpieczać wyświetlacz. Upadki telefonu zdarzają się dość często i zazwyczaj powyższe zabezpieczenia skutecznie chronią nasz sprzęt. Niestety nie zawsze mamy tyle szczęścia i może się zdarzyć nawet tak, że wyświetlacz pęknie, mimo że nakleiliśmy na niego szkło. Wtedy oczywiście należy niezwłocznie zabrać się za oględziny i podjęcie odpowiednich kroków w celu naprawy ekranu.

Jak możemy naprawić pęknięty wyświetlacz?

Z przykrością można stwierdzić, że samodzielnie zbyt wiele nie zdziałamy. Jeśli pęknięcie jest powierzchowne i nadmiernie nie utrudnia użytkowania telefonu, wówczas nie musimy od razu go naprawiać. Problem pojawia się wtedy, gdy wyświetlacz naprawdę ucierpiał i nie możemy skorzystać z smartfona. Wymiana wyświetlacza nie należy do najprostszych, dlatego koniecznie należy powierzyć to zadanie specjalistom.

Możemy oddać telefon do naprawy i wówczas w szybkim czasie uzyskamy diagnozę, czy uszkodzenia pojawiły się wyłącznie na wyświetlaczu czy również wnętrze telefonu zostało zniszczone. Czasem, gdy telefon uderzy z dużą siłą, wówczas wyświetlacz nie tylko pęka, ale może się przy okazji rozlać i wtedy nawet dotyk przestaje prawidłowo działać. Przy pęknięciach telefonu najlepiej jest działać szybko, ponieważ początkowo może nam się wydawać, że wszystko jest w porządku i będziemy mogli używać smartfona z delikatnym uszkodzeniem, ale po kilku dniach jego stan może się pogorszyć, gdyż warstwa dotykowa przestaje działać stopniowo.

Warto pamiętać, że wymienianie wyświetlacza na własną rękę to duże ryzyko. Nie jesteśmy profesjonalistami, nie wiemy, jak dokładnie sprawdzić stan telefonu. W Internecie znajdziemy zarówno ekrany do kupienia, jak i instrukcje wymiany, jednak zawsze działamy na własną odpowiedzialność. Jeśli z naszej winy jeszcze bardziej uszkodzimy telefon, wówczas nie będziemy mogli skorzystać z gwarancji, a niektóre serwisy mogą nie podjąć się naprawy wyświetlacza.

Czy warto wymieniać wyświetlacz?

Pęknięty ekran nie wygląda zbyt estetycznie i chcemy bardzo szybko pozbyć się tego stanu. Okazuje się jednak, że jedne wyświetlacze są dużo droższe od innych, dochodzą do tego koszty wymiany i wtedy łapiemy się za głowę, ponieważ powstają ogromne koszty. Czasem tak naprawdę lepiej jest wymienić telefon na nowy, niż inwestować w wymianę ekranu. Smartfon nie jest nieśmiertelny, a jeśli mamy go już jakiś czas i pęknie nam ekran, może to po prostu znak, że warto zainteresować się kupnem nowego telefonu.

Przed wymianą wyświetlacza warto dokładnie sprawdzić koszty i przemyśleć, czy zakup nowego sprzętu nie będzie bardziej opłacalny. Co więcej, jeśli już zdecydowaliśmy się na naprawę, wówczas najlepiej przejrzeć oferty wielu firm specjalizujących się w wymianach ekranów, ponieważ nie chcemy, aby części telefonu zostały wymienione na nieoryginalne.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij