Poznaj sposoby na nagrywanie ekranu w smartfonach z Android

poznaj sposoby na nagrywanie ekranu w smartfonach z android

Oprócz wykonywania statycznego zrzutu ekranu, bardzo przydatną funkcją jest nagrywanie ekranu na komórce. Większość osób decyduje się pobrać program do nagrywania gier, jednak nagrywarka ekranu na telefonie, a właściwe fabrycznie zainstalowane oprogramowanie, które do tego służy, większość z nas ma już zainstalowane w swoim telefonie. Jak nagrać ekran android?

Jak nagrywać ekran na smartfonie?

Żyjemy w czasach gdzie rejestrowanie rozmów, filmów to nasza codzienność. Udzielamy się w mediach społecznościowych wielu z nas ma swoje konta na serwisie Youtube. Bardzo dużą popularnością ostatnio cieszą się, filmy pokazujące pokonywanie kolejnych etapów w grach. Aplikacja do nagrywania ekranu jest fabrycznie zainstalowana na niemal każdym smartfonie, który działa na systemie android, jednak dotyczy to modeli, które mają zainstalowaną wersję 7.0 i nowszych. Na rynku dostępnych jest także niejeden darmowy program do nagrywania ekranu, którego funkcję, czy sposób obsługi mogą nam znacznie bardziej odpowiadać.

Zobacz również: Niestety aplikacja została zatrzymana – co zrobić?

Programy do nagrywania ekranu

Znalezienie zainstalowanej fabrycznie aplikacji w swoim smartfonie może nie być tak proste, jak mogłoby się wydawać. Program do nagrywania pulpitu bywa bowiem ukryty. Możemy jednak dla własnej wygody „wyciągnąć” tą aplikację, tak, żeby była szybko dostępna w każdej chwili. Ściągając z góry ekranu smartfona menu podręczne, można dokonać edycji, aplikacji, które są tam dostępne. Po dokonaniu edycji odszukujemy symbol – kafelek „aplikacja do nagrywania” i przesuwamy na wyższą pozycję. Nagrywanie ekranu Samsung, czy innego producenta rozpocznie się po uruchomieniu tej aplikacji.

Programy do nagrywania gier

Jeżeli chodzi o nagrywanie ekranu online, które ma na celu rejestrację gier, możemy potrzebować bardziej zaawansowanej aplikacji. Chodzi tu o ilość funkcji, ale także o rozdzielczość. Nagrywanie ekranu android podczas gier wymaga wysokiej rozdzielczości. Tego typu aplikacja umożliwi nam także ukryte nagrywanie rozmów android.

Jak zrobić zrzut ekranu samsung

Zrzut ekranu android możemy wykonać w każdej chwili dotyczy to interesującej na witryny, przebiegu czatu, zdjęcia. Zrzut ekranu Samsung w większości modeli można wykonać dzięki prostej kombinacji i jednoczesnemu naciśnięciu klawisza głośności oraz klwisza home. Najnowsze modele, nie są wyposażone w klawisz „home”, zrzut ekranu Samsung  można wykonać, wciskając jednocześnie klawisz głośności oraz przycisk „power”.

Przechwytywanie obrazu, przechwytywanie wideo

Android zrzut ekranu po zapisaniu, pozwala nam edytować plik, przekazać go dalej, udostępnić. W ten sposób możemy zaopatrzyć się w narzędzie, które zapewni nam bezpieczeństwo poruszania się w sieci. Możliwość wykonania zrzutu z rozmowy, czy udostępnionego przez innego użytkownika materiału może przydać się podczas wielu codziennych czynności, w których korzystanie ze smartfonu stało się nieodłączną częścią.

Nagranie rozmów, ekranu, czy wykonanie screenshota, wszystkie te czynności są niezwykle proste. Warto poznać alternatywy,  dla metod, które stosujemy na co dzień, ponieważ mogą okazać się dla nas  bardziej przydatne.

Udostępnij