Jak udostępnić Internet w Iphone?

jak udostepnic internet w iphone

Udostępnianie Internetu za pomocą telefonu komórkowego może okazać się przydatne w sytuacjach, gdy nie będziesz miał dostępu do zewnętrznej sieci Wi Fi lub też danych mobilnych. Za pomocą funkcji znanej jako “hotspot osobisty” będziesz mógł zyskać dostęp do Internetu udostępnionego przez inny telefon komórkowy, lub też udostępnić go osobie trzeciej. Uruchamianie funkcji udostępniania Internetu różni się w zależności od marki telefonu komórkowego – i nie inaczej jest w przypadku urządzeń z systemem IOS. Jeśli masz problem z udostępnieniem Internetu na telefonie Apple, to trafiłeś w dobre miejsce – przedstawimy Ci wszystkie potrzebne informacje.

Hotspot osobisty – jak go skonfigurować?

Aby uruchomić funkcję “hotspot osobisty”, każdy posiadacz telefonu Iphone będzie musiał wykonać poniższe kroki:

 1. Udaj się do sekcji “Ustawienia” a następnie “Sieć komórkowa”. W owej podkategorii będziesz musiał znaleźć opcję “Hotspot osobisty” i upewnić się, że jest ona włączona / aktywna
 2. Przeciągnij suwak znajdujący się obok opcji “Dopuszczaj innych” tak, aby była ona aktywna. W przypadku, gdy przesunięcie suwaka będzie niemożliwe, będziesz musiał sprawdzić czy funkcja tetheringu w Twoim telefonie działa prawidłowo
 3. Teraz inni użytkownicy będą mogli wyszukać oraz podłączyć się do Twojego telefonu Iphone. Będzie wyświetlał się on jako osobna sieć Wi Fi – zupełnie, jak w przypadku domowego routera

Aktywny hotspot osobisty – na to musisz zwrócić uwagę

Musisz mieć świadomość, że hotspot osobisty (podobnie jak np. funkcja bluetooth) pochłania dużą część zasobów każdego urządzenia, na którym jest ona aktywna. Postaraj się zatem, w miarę możliwości, podłączyć swojego Iphone’a do ładowarki elektrycznej – zapobiegnie to szybkiemu rozładowaniu się urządzenia.

Koniecznie upewnij się także, że masz włączoną transmisję danych komórkowych – tylko w taki sposób będziesz w stanie udostępnić Internet. Nie będziesz w stanie przekazać sieci dalej, jeśli Twoje urządzenie będzie połączone z inną siecią Wi Fi.

Zobacz również: Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z androidem

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej sieci Wi Fi

Za pomocą funkcji “hotspot osobisty” będziesz w stanie udostępnić Internet każdej osobie, która ma dostęp do urządzenia z modułem sieci bezprzewodowej (niezależnie, czy będzie to system IOS, Android, czy też Windows). Warto będzie zatem zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa Twojej sieci – najłatwiej jest zrobić to za pomocą hasła

Jak ustawić hasło do sieci Wi Fi z hotspotu?

Mobilny punkt dostępu najlepiej jest zabezpieczyć za pomocą hasła jeszcze zanim włączysz funkcję hotspotu. Aby to zrobić, musisz kolejno:

 1. Wejść w sekcję “Ustawienia”
 2. Uruchomić odpowiednie podkategorie: “Sieć komórkowa” —> “Hotspot osobisty” —> “Hasło Wi Fi”

W tym momencie na ekranie Twojego smartfona powinna pojawić się opcja ustawienia hasła do sieci udostępnianej za pomocą hotspotu osobistego. Koniecznie pamiętaj o zasadach ustawiania bezpiecznego hasła!

Udostępnianie Internetu za pomocą funkcji Bluetooth lub przez USB

Twój telefon Iphone może udostępnić Internet nie tylko jako osobna sieć Wi Fi, ale również poprzez funkcję Bluetooth lub połączenie kablowe USB.

Udostępnianie Internetu za pomocą Bluetooth

W telefonie Iphone istnieje możliwość udostępnienia Internetu za pomocą funkcji Bluetooth. Również i w tym celu będziesz musiał wykonać kilka nieskomplikowanych czynności:

 1. Udaj się do “Ustawień” głównych telefonu Iphone
 2. Przejdź przez “Sieć komórkową” —> “Hotspot osobisty” —> “Bluetooth” (w tym momencie powinieneś upewnić się, że funkcja Bluetooth w Twoim telefonie jest aktywna)
 3. Teraz wystarczy jedynie sparować ze sobą urządzenia za pomocą opcji Bluetooth (proces ten wygląda inaczej w przypadku różnych urządzeń)

Zobacz również: Jak sprawdzić i znaleźć hasło do WiFi na komputerze?

Udostępnianie Internetu za pomocą kabla USB

Jeśli Twój komputer stacjonarny nie posiada modułu sieci bezprzewodowej, wówczas przydatna może okazać się funkcja udostępnienia Internetu przewodowo – za pomocą kabla USB. W tym przypadku cały proces jest nieco bardziej rozbudowany:

 1. Musisz koniecznie pobrać oraz zainstalować aplikację ITunes na urządzeniu, które chcesz połączyć z hotspotem
 2. Połącz bezpośrednio ze sobą dwa urządzenia za pomocą kabla USB
 3. Uruchom na urządzeniu zewnętrznym (prawdopodobnie komputerze stacjonarnym) pobraną aplikację ITunes, a następnie wyszukaj w niej nazwę Twojego Iphone’a

W tym momencie połączenie sieciowe między urządzeniami powinno zostać nawiązane samoistnie. Jeśli jednak tak się nie stało, koniecznie sprawdź ustawienia karty sieciowej w komputerze. Przydatny może również okazać się Twój operator sieci komórkowej – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nim!

Stworzenie punktu dostępu hotspot – wiesz już wszystko!

Jak zatem widzisz, podłączenie telefonu Iphone do zewnętrznej sieci komórkowej hotspot nie jest niczym skomplikowanym. Wiesz już także, w jaki sposób Ty sam możesz udostępnić sieć innym.

Potrafisz nie tylko połączyć ze sobą dwa urządzenia dzięki funkcji Wi Fi oraz Bluetooth, ale także za pomocą przewodu USB. Jeśli mimo wszystko nie jesteś w stanie zyskać dostępu do sieci, powinieneś sprawdzić sygnał Internetu pochodzącego z Twoich danych komórkowych.

Udostępnij