Jak ukryć urodziny na Facebooku – jak zablokować składanie życzeń na FB

jak ukryc urodziny na facebooku jak zablokowac skladanie zyczen na fb

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak ukryć urodziny na FB, aby żadna inna osoba nie wiedziała, kiedy konkretnie przypada data urodzin danego użytkownika. Nie jest to żadne skomplikowane działanie, wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką, a cały proces zostanie przeprowadzony prawidłowo i bezbłędnie. Wszystko zmienia się w swoich ustawieniach prywatności.

  • Na ekranie powinno wyświetlić się swoją prywatną oś czasu. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się jak wyłączyć urodziny na FB.
  • Należy wybrać opcję “zaktualizuj informacje“, a następnie wybrać podstawowe informacje o własnej osobie.
  • Później pozostaje wciśnięcie pola “edytuj” oraz “nie pokazuj mojej daty urodzin na osi czasu“.
  • Datę urodzin można także wycofać z profilu w inny sposób, ustawiając ją wyłącznie dla siebie, wybierając w ustawieniach prywatności opcję “tylko ja“.
  • Wybrane ustawienia należy bezwzględnie zapisać, aby mieć pewność, iż będą one obowiązywały przy kolejnym wejściu na portal społecznościowy.

Jak widać urodziny Facebook można zablokować w bardzo krótkim czasie. Wystarczy wiedzieć, jak konkretnie się za to zabrać. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak zablokować składanie życzeń na FB, ponieważ sobie tego nie życzy, powinien dostosować się do powyższych wskazówek.

Zobacz również: Jak usunąć konto na Facebook’u?

Jak wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

Niektórzy zastanawiają się jak wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku, tak aby inne osoby nie mogły składać życzeń zainteresowanym na ich osi czasu. Jest to jak najbardziej możliwe do wykonania, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na messengerze?

Powiadomienia można wyłączyć nie tylko na swoim komputerze, ale też w aplikacji, z której korzysta się na telefonie komórkowym. Nie wszyscy wiedzą jak wyłączyć powiadomienia o urodzinach na FB, więc warto nabyć taką wiedzę, a dopiero potem przystąpić do działania.

Nie wiedząc jak zablokować składanie życzeń na FB, trzeba wejść na swój profil i usunąć datę urodzin ze swojego profilu, zmieniając ustawienia prywatności z publicznych lub znajomych, dla własnej osoby lub też po prostu całkowicie usunąć taką informację ze swojej osi czasu (z informacji prywatnych).

Zwykle osoby starsze nie wiedzą jak ukryć datę urodzin na FB, jednak wystarczy wejść w podstawowe informacje o koncie użytkownika, a następnie wejść w dane kontaktowe. Kursor myszy należy nakierować na datę swoich urodzin, a następnie wcisnąć pole “edytuj“.

Dzięki temu zainteresowani mogą sami zdecydować o tym, komu będą udostępniać takie informacje i kto będzie miał do nich dostęp.

Jeśli ustawienia zmieni się na prywatne (“tylko ja“), wtedy nikt nie będzie wiedział, że w danym dniu właściciel konta społecznościowego ma urodziny.

Jak widać nie trzeba wiele, aby dowiedzieć się jak ukryć datę urodzin na Facebooku. Dzięki temu Facebook powiadomienia o urodzinach nie będą docierały do żadnej z osób, które nie będą miały ich doświadczyć.

Zobacz również: Jak wylogować się z Facebooka?

Jak ukryć życzenia urodzinowe na FB? Dbanie o własną prywatność

Jeśli ktoś dalej nie wie jak ukryć życzenia urodzinowe na FB, powinien raz jeszcze zapoznać się z powyższą instrukcją i wykonać wszystkie te kroki, które zostały w niej opisane. Dzięki temu szybko i bezbłędnie można dowiedzieć się jak zablokować dodawanie życzeń na FB, aby:

  • zadbać o własną prywatność,
  • nie zaśmiecać własnej tablicy na Facebooku.

Warto zdecydować się na taki krok, ponieważ dzięki temu można zadbać o swoje najważniejsze dane osobowe. Oczywiście istnieje możliwość udostępnienia ich jedynie swoim znajomym, których posiada się na Facebooku, wtedy w odpowiednim polu należy wcisnąć opcję “znajomi“.

Udostępnij