Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu? Próbujemy wykryć podsłuch

jak sprawdzic czy telefon jest na podsluchu

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Zamontowanie podsłuchu w telefonie komórkowym należy do najczęściej stosowanych praktyk w celu późniejszych wyłudzeń, szantaży bądź zyskania dostępu do poufnych rozmów i wiadomości. Stanowi on również metodę wykorzystywaną przez małżonków podejrzewających partnerów o niewierność. Oszust może rozpocząć nagrywanie rozmów, które są Twoją prywatną sprawą. Poznaj najskuteczniejsze sposoby pozwalające odpowiedzieć na pytanie: jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Podsłuch w telefonie komórkowym. Sprawdź swoją sieć komórkową

Telefon na podsłuchu wciąż kojarzony jest z pluskwą niewielkich rozmiarów, podstępnie umieszczoną w obudowie smartfona. Wbrew temu, współcześni przestępcy wykorzystują znacznie subtelniejsze techniki, oparte na tzw. oprogramowaniu szpiegowskim.

Jedna z nich działa na zasadzie fałszywej sieci Wi-Fi, automatycznie łączącej się z pobliskimi urządzeniami. Techniką nierzadko stosowaną jest również podstawienie tzw. fałszywej bazowej stacji, przekazującą wszelkie połączenia numeru za pośrednictwem podstawionego nadajnika. W razie wątpliwości lepiej włączyć dane komórkowe, niż narażać się na podsłuch.

Objawy podsłuchu znajdziesz na ekranie smartfona

Czy telefon jest na podsłuchu? – wspomniane pytanie przychodzi na myśli osobom, obserwującym nieprawidłowe funkcjonowanie swojego urządzenia. Objawy szpiegowskiego oprogramowania to m.in.:

Jak sprawdzić podsłuch w telefonie?

Jak sprawdzić czy w telefonie znajduje się podsłuch? Aby uzyskać stuprocentową odpowiedź na wspomniane pytanie warto poczynić szereg kroków, włącznie z oddaniem urządzenia profesjonalistom, celem szczegółowej analizy. Poznaj najważniejsze sposoby na rozpoznanie szpiegowskiego oprogramowania! Przecież nikt nie chce, aby jego rozmowy telefoniczne były podsłuchiwane przez kogoś obcego.

Kody serwisowe: kod na podsłuch #21#

W pierwszej kolejności warto skorzystać ze specjalnego kodu na sprawdzenie czy telefon jest na podsłuchu. Numer poczty głosowej: #21# – po wpisaniu tego numeru i wciśnięciu zielonej słuchawki dowiemy się, czy nasze urządzenie szpiegowane jest przez przestępcze oprogramowanie. #62# stanowi przy tym dodatkowy kod na sprawdzenie podsłuchu, dzięki któremu dowiesz się o docelowym miejscu przekierowywania Twoich połączeń. Warto przy tym wspomnieć, że jest to jedna ze skuteczniejszych technik pozwalająca uzyskać odpowiedź na pytanie: jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Lista administratorów urządzenia

Jak sprawdzić czy telefon jest podsłuchiwany? Jednym ze znanych sposobów jest analiza listy administratorów urządzenia, posiadających uprawnienia do zarządzania smartfonem. Aby tego dokonać otwórz kolejno

  • Ustawienia ->
  • Bezpieczeństwo ->
  • Administratorzy Urządzenia

Po zobaczeniu aplikacji przekraczającej swoje uprawnienia ogranicz jej dostęp do prywatnych danych. Warto również poddać się próbie zmiany hasła do najważniejszych aplikacji, z których korzystasz. Regularnie sprawdzaj także lokalizację logowań do Twoich profilów na mediach społecznościowych – taka opcja znajduje się zwykle w zakładce “prywatność”.

Skorzystaj z pomocy specjalistów – uważaj na swoje poufne dane

Odpowiadając na pytanie: jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu, warto rozważyć oddanie urządzenia w ręce specjalistów, którzy zawodowo zajmują się wykrywaniem podsłuchów. Profesjonaliści od lat zajmujący się analogicznymi sprawami ze stuprocentową pewnością wykryją oprogramowanie szpiegowskie w smartfonie. Dodatkowo udzielą oni porad dotyczących zabezpieczenia się przed działaniami przestępców w przyszłości, a także pomogą w rozwiązaniu problemu: jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu przez policję?

Pamiętaj, że podsłuch w telefonie może być groźny. Za pomocą podsłuchu złodziej może zyskać dostęp na przykład do Twojego konta bankowego lub zyskać Twój rejestr połączeń. Jeśli cenisz sobie prywatność – nie bagatelizuj tego problemu. A jeśli jesteś posiadaczem telefonu z logiem nadgryzionego jabłka – rozważ także dodatkowe zabezpieczenia konta icloud.

Udostępnij