Jak włączyć bluetooth w laptopie – bluetooth na komputerze

jak wlaczyc bluetooth w laptopie bluetooth na komputerze

W jaki sposób szybko przesyłać dane? To pytanie zadaje sobie coraz więcej z nas. Z roku na rok, w naszych domach przybywa sprzętu elektronicznego – laptopy, tablety, komputery stacjonarne, telewizory, smartfony. Szybkie przesyłanie danych, zdjęć, dołączenie dedykowanych akcesoriów, jak klawiatura, czy głośnik, jest możliwe dzięki bezprzewodowej łączności bluetooth. Gdzie jest bluetooth w laptopie? Jak podłączyć bluetooth do komputera? Jak uruchomić bluetooth na swoim sprzęcie?

Bluetooth w laptopie  – jak sprawdzić bluetooth w laptopie?

Zanim będziemy mogli przesłać dane łącznością bezprzewodową, należy sprawdzić, czy laptop ma bluetooth. Kiedy zastanawiamy się, w jaki sposób to robić, jak sprawdzić czy laptop ma bluetooth powinniśmy pamiętać o kilku prostych krokach. Najprostszą metodą, która pokaże nam, jak sprawdzić czy w komputerze jest bluetooth, jest przejście do menedżera ustawień.

W tej zakładce znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcji, jakie udostępnia nasz sprzęt w tym także i to, czy w laptopie jest bluetooth. Wchodząc w managera ustawień możemy od razu dowiedzieć się jak sprawdzić wersję bluetooth w laptopie, ta informacja może być bardzo przydatna, jeżeli sprzęty, które chcemy sparować, mają wysokie wymagania technologiczne. Kiedy wyszukamy menedżera urządzeń i klikniemy strzałkę obok niego, następnie rozwiniemy ją, wybierając kartę zaawansowane, wyszukujemy Link Manager Protocol, gdzie znajdziemy szczegółowy opis zainstalowanego oprogramowania.

W ten sposób jednocześnie dowiemy się, jak sprawdzić czy mam bluetooth w komputerze (czy komputer ma bluetooth) oraz sprawdzimy jaką wersję mamy zainstalowaną.

Jak włączyć bluetooth w komputerze stacjonarnym? Jak włączyć bluetooth w laptopie?

Jeżeli zastanawiamy się jak włączyć bluetooth na laptopie i jak włączyć bluetooth na komputerze stacjonarnym, odpowiedź jest prosta – w zasadzie tak samo. To jak włączyć bluetooth, uzależnione jest od zainstalowanego systemu operacyjnego nie o tego, czy dysponujemy komputerem stacjonarnym, czy laptopem. Żeby dowiedzieć się, jak uruchomić bluetooth w komputerze, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Jak znaleźć bluetooth w laptopie? Jak w laptopie włączyć bluetooth – krok po kroku

Sposobów obrazujących jak wyłączyć bluetooth w laptopie jest kilka, najprostszy z nich pokazuje, jak uruchomić bluetooth w laptopie w zaledwie kilka chwil.

  • konieczne jest naciśnięcie klawisza Windows
  • kolejnym krokiem który przybliży nas to tego jak wyłączyć bluetooth Samsung, czy jak włączyć bluetooth w laptopie acer, oraz sprzętu innych producentów pracujących na tym samym systemie operacyjnym jest wejście w ustawienia
  • następnie w internet sieciowy
  • kolejne: włącz bluetooth
  • kiedy naciśniemy kombinację klawiszy Fn oraz F7, nie będziemy musieli martwić się, jak mieć bluetooth w komputerze – od tej pory będzie się on włączał automatycznie. Konieczne będzie tylko zdobycie wiedzy o tym, jak wyłączyć bluetooth, kiedy funkcja ta nie będzie nam już potrzebna. W tym celu postępujemy dokładnie tak samo jak w przypadku, kiedy chcieliśmy dowiedzieć się jak dodać bluetooth do komputera, różnić się będzie tylko przedostatni punkt, gdzie klikniemy wyłącz bluetooth, zamiast włącz.

W związku z działaniem sieci bezprzewodowych nasuwa się wiele pytań przede wszystkim, to jak działa bluetooth. W dzisiejszych czasach zainstalowanie  bluetooth do laptopa jest konieczne, jeżeli chcemy pracować na kilku urządzeniach. Bluetooth na laptopie umożliwi nam zwiększenie funkcjonalności sprzętu, dołączanie do niego innych urządzeń.

Udostępnij