Najpopularniejsze modele laptopów gamingowych

najpopularniejsze modele laptopow gamingowych

Laptopy gamingowe są cenione przez graczy, którym zależy na mobilności. Dzięki nim rozgrywkę można prowadzić z dowolnego miejsca. Lekki notebook umożliwia granie w czasie podróży, na wakacjach oraz we własnym domu. Odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy mają zbyt mało przestrzeni na stanowisko gamingowe z komputerem stacjonarnym lub dużo podróżują. Jeśli potrzebujesz notebooka do grania, sprawdź, jakie są najpopularniejsze rozwiązania stosowane w laptopach gamingowych.

Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się laptopa do gier?

Laptop do gier powinien mieć rozmiar co najmniej 15 cali. Notebooki z ekranem 13-calowym są lekkie i łatwe do przenoszenia, jednak niewielki wyświetlacz utrudnia prowadzenie rozgrywki. Ekran o przekątnej 15 cali jest optymalnym wyborem. Jest większy i praktyczniejszy, a sam laptop nadal jest dość lekki. Notebooki 17-calowe ważą więcej, dlatego ich przenoszenie bywa kłopotliwe.

Wybór laptopa do gier powinien uwzględniać również typ matrycy. Matowa matryca nie odbija światła i ułatwia prowadzenie rozgrywki w pomieszczeniach o silnym stopniu nasłonecznienia lub w czasie podróży. Promienie słoneczne lub sztuczne światło nie pogarszają widoczności obrazu, dlatego użytkownik może uruchomić ulubioną grę, gdziekolwiek ma na to ochotę.

W laptopie gamingowym powinno się zwrócić uwagę również na częstotliwość odświeżania obrazu. Standardowa częstotliwość 60 Hz jest zbyt niska do prowadzenia komfortowej rozgrywki. W laptopie gamingowym odświeżanie powinno wynosić 144 Hz. Jest to ważne w szczególności w przypadku gier wyścigowych i w strzelankach, które cechują się wysoką dynamiką rozgrywki.

Więcej o grach przeczytasz w serwisie gamingowym gaming.komputronik.pl

Procesor w laptopie gamingowym

W polecanych laptopach gamingowych montuje się procesory Intel Core i5 oraz Intel Core i7. Cechują się wysoką wydajnością, dlatego można używać ich do prowadzenia rozgrywki na pełnych detalach obrazu. Intel Core i5 umożliwia uruchomienie przede wszystkim dobrze znanych i lubianych gier, które weszły na rynek przed kilkoma laty. Procesor Intel Core i7 z kolei wystarcza do grania w premierowe tytuły. Jeśli gracz szuka laptopa gamingowego, który posłuży przez co najmniej kilka kolejnych lat, powinien zdecydować się na model z procesorem Intel Core i9. Procesor Intel Core i9 umożliwia granie w najnowsze gry o wysokich wymaganiach sprzętowych. Zapewnia ich szybkie i płynne działanie.

Kompleksowy poradnik z polecanymi laptopami gamingowymi: https://gaming.komputronik.pl/g/jak-wybrac-laptop-do-gier-jaki-laptop-gamingowy/

Karta graficzna w laptopie do gier

W najlepszych laptopach gamingowych wykorzystuje się dedykowane karty graficzne, które mają własne układy chłodzenia. Tańsze laptopy do gier są wyposażone w karty graficzne zintegrowane. Ich wydajność również jest wysoka, jednak do ich chłodzenia wykorzystuje się układ obniżający temperaturę wszystkich podzespołów w notebooku. Jeśli chodzi o typ karty graficznej, dla graczy poleca się układy NVIDIA z serii GeForce RTX. Są to szybkie karty, które obsługują m.in. technologię ray tracingu, która zapewnia wysoką jakość obrazu i poprawia naturalność animacji. Najpopularniejsze laptopy do gier są wyposażone w karty graficzne z górnej półki, które są jednym z najważniejszych elementów sprzętu gamingowego. Bez wydajnego układu niemożliwe jest prowadzenie satysfakcjonującej rozgrywki, dlatego nie powinno się na nim oszczędzać.

Chłodzenie laptopa gamingowego

Bez wydajnego chłodzenia laptop gamingowy uniemożliwia komfortowe i bezpieczne prowadzenie rozgrywki. Gorąca obudowa parzy w dłonie i utrudnia granie, gdy laptop leży na kolanach. Przegrzewanie jest ponadto częstą przyczyną uszkodzeń podzespołów. Bez ich optymalnego chłodzenia laptop może ulec awarii podczas długiej rozgrywki. Wydajne chłodzenie składa się z kilku wentylatorów, płytek pochłaniających ciepło i miedzianych przewodów, które odprowadzają je na zewnątrz, by chronić kluczowe podzespoły.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij