W jakie akcesoria do komputera stacjonarnego warto się zaopatrzyć?

akcesoria do komputera stacjonarnego
W jakie akcesoria do komputera stacjonarnego warto się zaopatrzyć?

W końcu udało nam się kupić wymarzony komputer, już nie możemy doczekać się pierwszego użycia tego cudownego urządzenia. Niestety, sam komputer nie wystarczy do jego obsługi, potrzebne są również dodatki, z których część jest niezbędna, a część ułatwia korzystanie z tego sprzętu. Jakie najlepiej wybrać, które z nich są niezbędne, a które uprzyjemnią nam codzienne korzystanie z komputera?

Monitor to podstawa

Używanie komputera nie jest praktycznie możliwe bez posiadania monitora, na którym zobaczymy wszystkie ikony. Monitor powinien być dopasowany do czynności, które wykonujemy na komputerze. Jeśli używamy naszego sprzętu głównie do prostych działań biurowych, wówczas sprawdzą się ekrany o przekątnej 17″-22″. Z kolei, jeśli wykorzystujemy komputer do grania w obciążające procesor gry lub do pracy wymagającej ogromnego skupienia na tym, co pojawia się na ekranie, wówczas im większy monitor, tym lepiej. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj ekranu – zazwyczaj wybierane są monitory LCD lub LED. Te drugie są zdecydowanie bardziej polecane, ponieważ znakomicie oddają naturalne barwy, a bardzo duża liczba promieni słonecznych w pomieszczeniu nie stanowi dla nich problemu. Równie ważna jest rozdzielczość ekranu – obecnie minimum niezbędne do prawidłowej pracy stanowią ekrany Full HD.

Jak wybierać myszkę?

Myszka to kolejne urządzenie, które po prostu musimy zakupić, jeśli chcemy korzystać z komputera. Dzięki niej możemy sprawnie go obsługiwać podczas obserwacji jej ruchów na monitorze. Wbrew pozorom złe dobranie myszki może odbić się na naszym zdrowiu, dlatego też nie warto wybierać byle czego. Myszka powinna posiadać taki kształt, który wręcz idealnie wpasuje się w naszą dłoń, dlatego też ogromną rolę odgrywa po prostu testowanie myszek, co zazwyczaj umożliwiają sklepy stacjonarne. Bardzo wygodnym wyborem są myszki bezprzewodowe, które najczęściej łączymy za pomocą Bluetooth. Dzięki zastosowaniu takiej myszki niwelujemy liczbę widocznych kabli, których i tak jest sporo dookoła komputera.

Klawiatura jako kolejny niezbędnik

Pisanie ze znajomymi, tworzenie dokumentów tekstowych, wysyłanie służbowych maili – wszystkie te czynności wymagają posiadania klawiatury. Wybór tego typu akcesoriów jest naprawdę ogromny, a główny rodzaje klawiatur, to: membranowe, nożycowe i mechaniczne. Membranowe stanowią najbardziej klasyczny wybór dla nieprofesjonalistów, z kolei klawiatury nożycowe cechuje mniejszy rozmiar i wyższa trwałość. Klawiatury mechaniczne to przede wszystkim gwarancja niezwykłej precyzji, polecane są przede wszystkim dla graczy oraz dla osób zajmujących się właśnie pisaniem. Bardzo ciekawym wyborem zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym są klawiatury podświetlane – znajdziemy takie, które świecą białym światłem, a także takie, które mienią się najróżniejszymi odcieniami. Ułatwia to korzystanie z komputera w porach nocnych, często niepotrzebne jest nawet zapalanie jakiejkolwiek lampki.

Inne użyteczne gadżety

Bardzo popularnym wyborem jest kamerka i mikrofon, ponieważ nie każdy komputer i monitor są w te sprzęty wyposażone. Dodatkowo wiele osób dokonuje zakupu głośników, ponieważ te, które są wbudowane w komputery, nie zawsze odpowiadają indywidualnym preferencjom pod względem głośności. Równie istotne są słuchawki, zwłaszcza jeśli niekoniecznie chcemy, aby cały dom słyszał, o czym rozmawiamy ze znajomymi podczas rozmowy video na Skype. W kontekście myszki, warto jest zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości podkładkę, która usprawni działanie tego urządzenia, a także zniweluje powstawanie ewentualnych uszkodzeń na powierzchni biurka.

Komputer stacjonarny zazwyczaj wymaga dokupienia wielu dodatkowych sprzętów, laptop jest pod tym względem zdecydowanie korzystniejszy, zwłaszcza jeśli kupującym jest amator. Akcesoria do komputera stacjonarnego mogą nawet przewyższać jego wartość, jeśli chcemy wybrać urządzenia jak najwyższej jakości, z kolei nawet laptop do 2000 zł może już posiadać wszystko, czego potrzebujemy do jego prawidłowej obsługi.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij