Nowe technologie w zakładach bukmacherskich online!

nowe technologie w zakladach bukmacherskich online

XXI wiek to okres niesamowitego rozwoju technologiczne. Takie zjawisko przełożyło się również na branżę zakładów bukmacherskich, gdzie widać spore zmiany w porównaniu do początku tego wieku. Jak nowe technologie wpływają na zakłady bukmacherskie online?

Rozwój technologiczny

Rozwój technologiczny od początku tego wieku jest zauważalny w wielu branżach, jednak zakłady bukmacherskie to jeden z najciekawszych przypadków. Statystyki z przeszłości pokazywały, że najwięcej klientów obstawiało swoje kupony z punktów stacjonarnych, a obecnie wraz z rozwojem technologicznym dane wskazują na przeniesienie usług do Internetu. Nic więc dziwnego, że część czołowych bukmacherów na polskim rynku zdecydowała się zamknąć swoje punkty stacjonarne lub sprzedać takie placówki. Obecnie zdecydowana większość legalnych operatorów na terenie naszego kraju koncentruje swoją uwagę przede wszystkim na ofercie zakładów bukmacherskich online. Wraz z rozwojem technologicznym zmieniły się statystyki dotyczące obstawiania przez Internet.

najwazniejsze aspekty technologiczne w zakladach bukmacherskich

Spory wpływ na taką sytuację miał oczywiście rozwój technologiczny. Obecnie większość ludzi na terenie naszego kraju ma stały dostęp do telefonów komórkowych, a także sieci Internet. Dzięki temu dostęp do oferty zakładów bukmacherskich jest możliwy praktycznie przez całą dobę.

Tak jak w przeszłości zakłady bukmacherskie rywalizowały ze sobą w punktach stacjonarnych i chciały mieć najlepsze lokalizacje na mapie danego miasta, tak teraz trwa walka na produkt i oferty powitalne w kanale online.

Aplikacje mobilne

W związku z rozwojem technologicznym aplikacje mobilne zakładów bukmacherskich stały się jednym z najważniejszych elementów. Co ciekawe, na naszym rynku wciąż pojawiają się firmy, które nie oferują swoim klientom możliwości skorzystania z aplikacji mobilnej, a jedynie widoku mobile przez przeglądarkę. Taka sytuacja z miejsca spycha takie podmioty na dalsze miejsca w rankingach.

Obecnie posiadanie dobrej aplikacji mobilnej jest praktycznie podstawą do funkcjonowania na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Aktualnie w czołówce znajdują się takie firmy jak między innymi Superbet. Jest to bukmacher, który od samego początku postawił na przejrzysty interfejs, a także czytelną ofertę zakładów bukmacherskich. Jeśli przypomnimy sobie działania tego operatora w punktach stacjonarnych, to wtedy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, a oferta dla wielu klientów była mocno skomplikowana.

Superbet aktualnie w rankingach aplikacji mobilnej w większości przypadków plasuje się na czele stawki. Pozytywne opinie na temat aplikacji tego bukmachera są również związane ze znakomitymi promocjami, a także wysokością kursów. Nie ma przecież wątpliwości, że oprócz przyjemnej wizualnie aplikacji, graczy potrzebują bodźców do działania, a są nimi promocje, a także kursy.

Co ciekawe, w ofercie bukmachera Superbet możesz również korzystać z niektórych promocji zupełnie za darmo. Warto tutaj wspomnieć między innymi o takich kampaniach jak Super Spin czy Super Game. W pierwszym przypadku każdego dnia zupełnie za darmo możliwe jest zakręcenie kołem i sprawdzenie, czy padła wygrana, a w drugim co tydzień odbywa się runda rozgrywki w Super Game, gdzie zadaniem zainteresowanej osoby jest wytypowanie wyniku 5 spotkań, a jeśli się uda, to możliwe jest wzięcie udziału w podziale głównej nagrody.

Zakłady bukmacherskie online targetują swoją grupę docelową, głównie w przedziale od 18 do mniej więcej 65 lat. Oznacza to, że ich produkt musi docierać zarówno do młodszych użytkowników, jak również do starszych klientów. Jest to niezwykle ważny aspekt, który potencjalnie może wpłynąć na zwiększenie bazy graczy, ponieważ nieczytelna oferta dla młodych czy starszych osób wpłynie na potencjalną zmianę bukmachera.

Najważniejsze aspekty technologiczne w zakładach bukmacherskich:

  • Przejrzysty interfejs
  • Dobra aplikacja mobilna
  • Czytelna oferta zakładów

Jakich technologii używają zakłady bukmacherskie?

Jeśli porównamy aktualną sytuację do przeszłości, to nie obędzie się bez wniosków, że rozwój technologiczny znacząco rozwinął możliwości, z których mogą korzystać gracze w tym momencie. W ofercie zakładów bukmacherskich pojawiają się takie opcje, jak chociażby możliwość obstawiania gier karcianych. W przyszłości było to nie do pomyślenia, aby na stronie bukmachera przy aktualnej ustawie hazardowej pojawiła się możliwość typowania pokera czy blackjacka. Istotnym elementem jest jednak to, że gracze nie mogą brać udziału w rozgrywce, a jedynie obstawiają to, co dzieje się na stole.

nowe funkcjonalnosci w branzy bukmacherskiej

Coraz więcej pojawia się również gier free to play, czyli produktów, które nie wymagają od graczy wpłaty pieniędzy. Oznacza to, że klienci mogą korzystać ze specjalnych promocji bez konieczności wpłaty własnych środków.

Rozwój technologiczny wpłynął również na popularność sportów wirtualnych w ofercie zakładów bukmacherskich. Sporty wirtualne to jak sama nazwa wskazuje wydarzenia, w których o wyniku decydują algorytmy i dane. W ofercie sportów wirtualnych poszczególnych bukmacherów znajdują się takie dyscypliny sportu jak piłka nożna, koszykówka czy też wyścigi samochodowe. Często w ofercie znajdziesz również wyścigi psów czy też koni. Pamiętaj, że w tym przypadku nie są to realne wydarzenia, a generowane przez algorytm, nawet jeśli kojarzysz nazwę drużyn czy poszczególnych graczy.

Zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju starają się docierać do miłośników sportu, a ciekawą strategią, aby to osiągnąć są również transmisje meczów sportowych. Jeśli nie masz, jak obejrzeć danego wydarzenia, a aktualnie jest ono transmitowane na przykład w ofercie Superbet, to możesz obejrzeć takie spotkanie. Wszystko, co musisz zrobić, to tak naprawdę posiadanie aktywnego konta w Superbet, ponieważ jest to jedyny bukmacher w Polsce, który oferuje możliwość oglądania wydarzeń sportowych bez konieczności obstawiania kuponów czy też posiadania środków na koncie. U innych bukmacherów na terenie naszego kraju może obowiązywać warunek wpłaty określonej kwoty lub postawienia kuponów przez ostatni tydzień.

Biorąc pod uwagę, jak rozwinęły się zakłady bukmacherskie na przestrzeni ostatnich lat, aż trudno wyobrazić sobie, co wydarzy się w kolejnym dziesięcioleciu, ale wydaje się, że na pewno będą dominować zakłady przez Internet. Pewne jest jednak to, że nadchodzące zmiany będą dobrą wiadomością dla klientów zakładów bukmacherskich, a rosnąca konkurencja wzmocni rynek.

Nowe funkcjonalności w branży bukmacherskiej:

  • Gry karciane
  • Rozwój sportów wirtualnych
  • Transmisje TV
  • Gry free to play

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł przygotowany przez partnera strony. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Udostępnij