Jak usunąć Instagram – jak usunąć konto na Instagramie?

jak usunac instagram jak usunac konto na instagramie

Instagram to bardzo popularna w dzisiejszych czasach aplikacja, która ma postać portalu społecznościowego. Dzięki niemu, można dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców, polecając im np. różne produkty lub po prostu ciesząc się najlepszymi momentami życia. Jednak jeśli, w pewnym momencie uznamy, że jednak ta możliwość nie jest nam potrzebna i nie chcemy dalej prowadzić i posiadać naszego konta, warto wiedzieć w jaki sposób można go usunąć.

Usuwanie konta na Instagramie krok po kroku

Konto na Instagramie można usunąć tymczasowo lub trwale. Nie jest to trudne zadanie i wystarczy wykonać kilka kliknięć. Jeżeli chodzi o trwałe usunięcie konta, wystarczy:

  1. Zalogować się do aplikacji,
  2. Wpisać wszystkie potrzebne dane,
  3. Podać konkretny powód swojej decyzji,
  4. Jeszcze raz podać swoje hasło.

Jak usunąć konto na ig

Trzeba mieć świadomość, że po wykonaniu tych czynności, nie można już w żaden sposób odzyskać swojego profilu. Co za tym idzie, przepadną wszystkie polubienia, oznaczenia, opublikowane zdjęcia i komentarze. Dlatego, warto się upewnić, czy wszystkie ważne pliki, są zabezpieczone np. na jakimś nośniku.

Zobacz również: Jak usunąć konto na Facebook’u?

Możliwe jest także, usunięcie konta na Instagramie tymczasowo. Jest to dobre rozwiązanie, dla osób, które chcą na jakiś czas, zrobić sobie przerwę od social mediów, ale nie wykluczają powrotu do aplikacji. Można tego dokonać, jeszcze szybciej, wystarczy:

  1. Wybrać opcje edytowania profilu,
  2. Zaznaczyć możliwość “tymczasowego usunięcia konta”,
  3. Podanie konkretnego powodu swojej decyzji, a także hasła.

Zobacz również: Jak oznaczyć znajomego na Facebook’u?

Jak usunąć konto na Instagramie

Jest to tak zwana dezaktywacja, która jak już wspomniano wcześniej, nie jest działaniem trwałym. W dowolnym momencie, można wrócić do Instagrama, odzyskać swoje wpisy, zdjęcia, followersów i inne dane.

Warto przemyśleć, swoją decyzję i zdecydować się na najlepsze i najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie. Instagram to wielkie dobrodziejstwo, ale w niektórych przypadkach przekleństwo. Dlatego, dobrze, że można usunąć konto na Instagramie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij