Jak znaleźć kogoś po zdjęciu w Internecie?

jak znalezc kogos po zdjeciu w internecie

Wyszukiwarka osób po zdjęciu. Jak znaleźć kogoś w Internecie?

Obecnie dzięki zaawansowanej technologii i stałemu postępowi, wyszukiwanie obrazów w Internecie stało się praktycznie zajęciem rutynowym. Co więcej, równie łatwo można określić źródło pochodzenia grafiki, a nawet i znaleźć konkretną osobę, bez znajomości jej danych. Wyszukiwanie osób po zdjęciu jest jedną z tych funkcjonalności sieci, które ceni sobie wielu jej użytkowników. Niemniej jednak jak znaleźć kogoś po zdjęciu w Internecie? Wszystko zależy od typu wyszukiwania, na jaki się zdecydujesz.

Google Images sojusznikiem podczas wyszukiwania obrazów

Google to świetnie znana wszystkim wyszukiwarka internetowa, która jednak kryje sobie szereg o wiele bardziej zaawansowanych funkcji. Szukanie osoby po zdjęciu za pomocą grafiki Google stało się rzeczą realną. Tak więc, jak znaleźć osobę po zdjęciu w grafice Google? Otóż nie będzie to zbyt skomplikowanym procesem, więc nawet osoby nie będące biegłymi w obsłudze komputera powinny sobie z tym poradzić.

  1. W pierwszej kolejności, gdy chcemy wyszukać osobę po zdjęciu, należy przejść do Grafiki Google, a następnie nacisnąć ikonkę aparatu.
  2. Wówczas Google poprosi nas o przesłanie obrazu prosto z komputera lub wklejenie adresu URL.
  3. Pozostaje jedynie kliknąć w funkcję oznaczoną jako “Szukaj według obrazu” lub w przypadku zdjęć przesłanych z dysku, w funkcję “Wchodzę”.
  4. Wówczas wyszukiwarka osób po zdjęciu pokaże nam pasujące wyniki, a w niektórych przypadkach nawet źródło, czyli imię i nazwisko osoby związanej z danym obrazem.
  5. Znajdowanie osoby po zdjęciu w “Obrazy Google” będzie jeszcze efektywniejsze, gdy jest ona obecna na różnego rodzaju platformach internetowych i mediach społecznościowych.

Znajdź osobę po jej zdjęciu. Wyszukiwanie obrazów innymi metodami.

Czy możliwe jest znalezienie osoby w sieciach społecznościowych tylko za pomocą zdjęcia? Tak! Otóż z pomocą przychodzą różnorodne, dedykowane temu platformy. Znaleźć kogoś po zdjęciu możesz na przykład dzięki mediach społecznościowych. Co ciekawe, już sam Facebook daje nam takie możliwości. Jak znaleźć osoby po zdjęciu z pomocą Facebooka? Otóż potrzebny będzie adres URL, który składa się z liter i cyfr i jest automatycznie zapisywany w momencie pobrania zdjęcia. Wówczas adres ten należy skopiować i wkleić pod facebook.com/. W ten sposób uzyskamy dostęp do profilu, który dane zdjęcie opublikował i zobaczymy imię i nazwisko danej osoby. Co więcej odpowiedzią na pytanie: jak znaleźć kogoś po zdjęciu? mogą być również inne strony internetowe oraz usługi online. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • TinyEye – co prawda nie zaoferuje ona tak różnorodnej funkcjonalności jak sama grafika Google, jednak może być dla niej świetną alternatywą, a nawet pomimo niewielu wyników, może okazać się, że ten sposób na to jak znaleźć kogoś po zdjęciu, będzie w naszym przypadku niezwykle efektywny.
  • CTRLQ.org – to kolejna strona internetowa, która pozwoli na znalezienie źródła/całości danego obrazu. W rzeczywistości jednak wyniki z tej strony są dostępne za pośrednictwem Google Images. Jak wyszukać kogoś po zdjęciu przy pomocy CTRLQ.org? Otóż wejdź na stronę, a następnie prześlij obraz z dysku i wybrać opcję oznaczoną jako “Pokaż odpowiednie obrazy”. Wówczas platforma ta przekieruje nas do wyników wyszukiwania Google Images.

W obecnych czasach wyszukiwanie zdjęć i znalezienie określonej osoby nie jest procesem skomplikowanym i może zostać wykonany nawet na telefonie komórkowym – a przy pomocy dostępnych w sieci funkcjonalności, cały proces jest szybki i co najważniejsze: efektywny.

Udostępnij