Wymiary grafik na FB – jakie wybrać wymiary i format?

wymiary grafik na fb jakie wybrac wymiary i format

Co to jest zdjęcie w tle na FB?

Zdjęcie w tle na FB to obraz, który widzimy na samej górze na stronie profilu danej osoby lub jako grafika danej grupy. Uprawnienia do zmiany zdjęcia w tle na profilu ma jego właściciel, a na grupie administrator lub moderator.

Jak ustawić zdjęcie w tle na Facebook’u?

Żeby ustawić lub zmienić tło w grupie na FB lub na profilu w przeglądarce, należy:

 • Wejść na główną stronę profilu.
 • W lewym górnym rogu aktualnego zdjęcia lub miejsca na nie znajdziemy ikonkę aparatu.
 • Po najechaniu na nią kursorem pojawi się napis Aktualizuj zdjęcie w tle.
 • Po kliknięciu ukażą się opcje, z dzięki którym można ustawić gotowy obraz od Facebook’a (Wybierz grafikę), ustawić na tło zdjęcie lub kilka, które wcześniej już udostępnialiśmy (Wybierz zdjęcieUtwórz kolaż).
 • Żeby ustawić nowy obraz wybieramy opcję Prześlij zdjęcie i wybieramy grafikę spośród dostępnych na urządzeniu.

W aplikacji zmiana zdjęcia w tle wygląda podobnie. Różnicą jest to, że ikonka aparatu na aktualnym tle znajduje się w jego prawym dolnym rogu, a opcja przesłania nowego obrazu to Dodaj zdjęcie.

 • Przy zmianie zdjęcia w tle należy pamiętać o jego odpowiednim formacie. Minimalna wielkość to 400×150 pikseli.
 • Rekomendowane przez Facebook’a wymiary obrazu, który zamierzamy ustawić, to 851×315 pikseli.
 • Zalecanym formatem dla zdjęć jest JPG, natomiast dla grafik z logo lub tekstem – PNG.
 • Dla szybszego wczytywania wielkość pliku nie powinna przekroczyć 100 KB.

Ustawiając zdjęcie w tle na Facebook’u możemy przesunąć je w pionie i w poziomie, a także wykadrować. Jest wtedy dostępny podgląd tego, jak będzie to wyglądało na profilu lub grupie.

Jak będzie wyglądało ustawione zdjęcie w tle na FB?

Po kliknięciu na zdjęcie w tle (niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystamy), grafika otworzy się w pełnym formacie, czyli takim, jaki został udostępniony – bez przycinania marginesów. Inaczej jest z wizualizacją bez otwierania pełnego obrazu.

Widoczność wielkości zdjęcia w przeglądarce na stronie Facebook’a różni się od wyświetlania w aplikacji urządzenia mobilnego.

 • Oznacza to, że ustawiając zdjęcie o wymiarach 820×312 pikseli (jest to wielkość pokazywana w przeglądarce), na urządzeniu mobilnym obraz zostanie przycięty z prawej i lewej strony.
 • Przy wstawieniu większego zdjęcia, obraz zostanie dopasowany w aplikacji do wymiarów 640×150 pikseli. Oznacza to, że możemy zobaczyć większy obszar zdjęcia (marginesy przesuną się na korzyść widoczności obrazu, choć będzie on mniejszy).
 • Analogicznie – wstawiając zdjęcie o wymiarach 640×150 pikseli (rozmiar w aplikacji), w przeglądarce wyświetli się ono z przycięciem górnego i dolnego marginesu.

Jak wybrać zdjęcie?

Obecnie w sieci jest dostępnych wiele stron internetowych, na których można znaleźć przeróżne obrazy, zazwyczaj podzielone na kategorie, mające wymiary tła na FB specjalnie przygotowane do tego celu. Często można znaleźć opcję wykadrowania na wymiar swojej grafiki, która miałaby zostać zdjęciem w tle naszego profilu lub grupy. Nie jest to jednak niezbędne – wystarczy bezpośrednio na FB udostępnić swój obraz.

Udostępnij