Facebook zmienia wygląd – jak zmienić wygląd Facebooka?

facebook zmienia wyglad jak zmienic wyglad facebooka

Kolorowy Facebook? To możliwe!

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do mocno rozpoznawalnej kolorystyki Facebooka. Kolor biały i niebieski to flagowe odcienie jakie królują na tym portalu społecznościowym. Skoro jednak minęło już tyle lat, a wygląd Facebooka zdążył nam się już opatrzeć, może warto zastanowić się jak zmienić wygląd Facebooka.

Zmiana wyglądu Facebooka – jak to zrobić

Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne.

Wystarczy wejść na stronę UserStyles.org. Jest to największy menadżer stylu, w którym można zmieniać wygląd stron internetowych w aktualnie wykorzystywanej przeglądarce internetowej, bez konieczności zmiany ich zawartości. Dzieje się to dzięki dołączeniu dostarczonych przez użytkownika arkuszy stylów CSS do arkuszy dostarczanych przez samą stronę internetową. Do obsługi zawartych skryptów można używać przeglądarki Firefox – z rozszerzeniem Stylish lub przeglądarki Chrome.

Cały proces zmiany wyglądu Facebooka jest zautomatyzowany i wystarczy tak naprawdę kilka kliknięć, aby cieszyć się nowym wyglądem aplikacji. Kwestia wyboru to rzecz indywidualna, menadżer stylu proponuje jednak szeroką gamę rozwiązań i nie ma możliwości, aby użytkownik nie znalazł czegoś dla siebie.

Zmiana wyglądu Facebooka – jakie są możliwości

Możliwości jest tak naprawdę ogrom. Można wybierać spośród całej palety barw oraz motywów wykorzystujących aktualne trendy na przykład filmowe, komputerowe itp. Skórki, które dobrze prezentują się na komputerze to:

  • Dark&Grey – jest to motyw dedykowany zdecydowanie bardziej dla wielbicieli ciemniejszych barw. Motyw wykorzystuje odcienie czerni i szarości, przy użyciu tej skórki zmienia się nieznacznie również panel obsługi, ale jest to zmiana bardzo niezauważalna i jak najbardziej do zaakceptowania,
  • Black&White – wbrew temu co sugeruje nazwa motyw nadal zachowuje główne kolory Facebooka czyli biały i niebieski. Ten layout obejmuje zmianę praktycznie jedynie tła, które znajduje się tak jakby pod portalem – na kolor czarny z nieregularnymi białymi paskami. Motyw jest bardzo nowoczesny i efektowny,
  • Annonymus – layout wykorzystuje motyw aktywistów internetowych. Kolorystyka oparta jest głównie na czerni i bieli, widoczne są tutaj również maski Guya Fawkesa, które bez wątpienia kojarzone są z działaczami tej grupy społecznej,
  • XBOX – motyw wykorzystuje elementy, które kojarzą się z konsolą do gier. Layout jednak przypadnie do gustu nie tylko fanom gier, wykorzystuje on bowiem żywe kolory, jest przejrzysty i czytelny.

Dotychczasowe zmiany wyglądu Facebooka

Dotychczas Facebook niewiele się zmienił odkąd pierwszy raz zobaczyliśmy wygląd strony. Twórcy nie zaproponowali praktycznie żadnych nowych i alternatywnych rozwiązań. Owszem wygląd jest nieco bardziej nowoczesny niż na początku, kształty są bardziej opływowe, a ogólny charakter portalu nie jest tak toporny jak kiedyś.

Niemniej jednak żadnych znaczących zmian wyglądu Facebook póki co nie wprowadził. Od jakiegoś czasu jednak, krążą plotki, że strona ma mieć nowy, ciemny interfejs. Plusem nowego motywu będzie możliwość komfortowego korzystania z Facebooka również po zmroku. Nie jest jednak znana konkretna data, kiedy wspomniany motyw miałby zostać na dobre i na stałe wprowadzony dla wszystkich użytkowników. Z całą pewnością etap przygotowań i prac już ruszył. Biorąc jednak pod uwagę jak rozbudowana jest to strona – proces ten może potrwać bardzo długi czas.

Udostępnij