Sypialnia gracza – kilka aranżacji

sypialnia gracza kilka aranzacji

Pokój gracza to miejsce, w którym powinien się on czuć swobodnie, komfortowo i wygodnie. Jest to azyl, gdzie gracz może się bez ograniczeń pogrążać w wirtualnym świecie. Dlatego, bardzo ważne jest właściwa aranżacja sypialni gracza. Należy pamiętać o kilku kwestiach.

W jaki sposób urządzić pokój gracza?

Dokonując aranżacji sypialni gracza, należy w pierwszej kolejności podzielić pomieszczenie na dwie części. Jedna z nich to część sypialna, a druga to część przeznaczona do grania. Aranżując część sypialną, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma wybór właściwego materaca, który pozwoli komfortowo się zregenerować i nabrać sił po długich potyczkach w wirtualnym świecie. Dobrym rozwiązaniem będą materace 100×200 renomowanego producenta Hilding. To jest też odpowiednia wielkość, dzięki której gracz będzie mógł komfortowo wypocząć. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonano materac. Po wielkogodzinnej grze, sen jest bardzo ważny.

Wybór fotelu dla gracza

Jak wiadomo, każdy gracz powinien zwrócić szczególną uwagę na wybór właściwego fotela. Jest to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Przede wszystkim, warto postawić na fotel obrotowy. Musi być on bardzo wygodny, ponieważ gracz spędzi w nim długie godziny. Fotel powinien posiadać możliwości regulacji. Duże znaczenie mają także podparcia dla łokci, głowy i nóg. Siedzisko i oparcie powinno być wystarczająco miękkie i wyprofilowane, tak aby zapewnić komfort i właściwą postawę kręgosłupa. Dodatkowym, bardzo dobrym rozwiązaniem są specjalne poduszki, które można umieścić przy szyi i w odcinku lędźwiowym. Zapewniają one większy komfort.

wybor fotelu dla gracza

Biurko i inne elementy wyposażenia pokoju

Oczywiście do idealnego fotela powinno być także dobrane właściwe biurko. Blat powinien znajdować się na określonej wysokości, tak aby nie prowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Komputer, który będzie ustawiony zbyt wysoko, może wywołać ból nadgarstków i sprawić, że granie będzie niemożliwe.

Ciekawą możliwością są modele biurek, które posiadają regulację nachylania blatu. Ważna jest także odpowiednia wielkość blatu, powinien się na nim zmieścić cały sprzęt, a graczom często potrzebne są dodatkowe akcesoria jak np. mikrofon, kierownica czy kamera. 

Gracz doceni z pewnością także obecność kilku szuflad czy szafeczek, w których będzie mógł przechowywać płyty z grami, słuchawki, podkładki pod myszy itd. Jeżeli gracz jest jeszcze uczniem, z pewnością na biurko należy też wydzielić przestrzeń tylko do nauki. Aby zapewnić wygodę.

Aranżując pokój gracza, trzeba też pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim komputer nie powinien znajdować się za blisko okna, a także tyłem do niego. Światło, które odbija się od monitora, może przeszkadzać w grze, a nawet ją uniemożliwić. Pokój powinien być także wyposażony w grube zasłony czy rolety, które zapewniają duży komfort i optymalne oświetlenie w trakcie gry.

Gracz powinien także posiadać dobre słuchawki, aby nie przeszkadzać innym domownikom w trakcie rozgrywek. Warunki powinny sprzyjać zdrowiu i komfortowi graczy. Każdy element ma bardzo duże znaczenie i może mieć wpływ zarówno na komfort graczy, jak i przebieg rozgrywek. Pokój powinien być miejscem rozrywki, ale także odpoczynku.

biurko i inne elementy wyposazenia pokoju

Artykuł sponsorowany

Udostępnij