Jak przywrócić system w Windows? Przywracanie systemu Windows 7, 8, 10

jak przywrocic system w windows przywracanie systemu windows 7 8 10
jak przywrocic system w windows przywracanie systemu windows 7 8 10

Kiedy wprowadzimy poważne zmiany w ustawieniach systemu Windows, jednak okaże się, że nie do końca są trafione lub powodują niestabilne działanie systemu, z pewnością chcielibyśmy przywrócić komputer do poprzednich ustawień. W tym celu niezbędne okaże się “Przywracanie systemu”. Jak przywrócić system? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.

Przywracanie systemu Windows 7

Kiedy konieczne okaże się przywracanie systemu Windows 7 do poprzedniego stanu, należy wykonać kilka kroków. Zanim rozpoczniemy jednak zaawansowane kroki, warto wcześniej sporządzić kopie zapasowe najważniejszych plików i folderów. Jeśli już tego dokonaliśmy:

 1. klikamy ikonkę “Start”, która znajduje się w lewym dolnym rogu.
 2. Przechodzimy później do następujących opcji: “Wszystkie programy”, “Akcesoria”, “Narzędzia systemowe” i na koniec “Przywracanie systemu”.
 3. Powinno pojawić nam się specjalne okienko. Kiedy wszystko przebiega zgodnie z planem, na początku zaznaczamy możliwość “Wybierz inny punkt przywracania”.
 4. W kolejnym kroku wybieramy z listy datę i godzinę, która nas interesuje. Pamiętajmy, że pliki systemowe powrócą do takiego samego stanu, w jakim znajdowały się w wybranym przez nas momencie.
 5. Wybieramy opcję “Zakończ”, a następnie “Tak”.

Po chwili komputer powinien ponownie się uruchomić, a na koniec zostaniemy poinformowani o prawidłowo przeprowadzonym procesie odpowiednim komunikatem.

Zobacz również: Formatowanie dysku – jak sformatować dysk w Windows?

Przywracanie systemu Windows 8

Krok 1:

 • Podczas uruchamiania systemu:
 • przytrzymujemy kombinacje klawiszy “Shift” + “F8”, dzięki czemu wyświetli nam okienko z trybem odzyskiwania.
 • Następnie wybieramy “Zaawansowane opcje naprawy”, później “Rozwiązywanie problemów” i “Przywracanie systemu”, a następnie przechodzimy do następnego kroku.

Jeśli jednak system operacyjny prawidłowo się uruchamia, wówczas po załadowaniu możemy podjąć następujące działania:

“Panel sterowania”, “Odzyskiwanie” i “Otwórz Przywracanie systemu”, ewentualnie korzystamy z możliwości uruchomienia polecenia za pomocą kombinacje “Win” + “R”  i wpisując “rstrui.exe”.

Krok 2:

 • Kiedy pojawi się okienko przywracania systemu, klikamy “Dalej”, wybieramy odpowiedni punkt przywracania i wciskamy “Dalej” i “Zakończ”.
 • Na końcu zostaniemy poproszeni o potwierdzenie, klikamy więc “Tak”.

Zobacz również: Dysk zabezpieczony przed zapisem – co zrobić?

Przywracanie systemu Windows 10

Zastanawiasz się, jak przywrócić ustawienia fabryczne w laptopie Windows 10? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 1. Zaczynamy od wpisania w polu wyszukiwania “Utwórz Punkt Przywracania” i wciśnięcia tej możliwości. Powinno otworzyć się nam odpowiednie okienko.
 2. W zakładce “Ochrona systemu” wybieramy możliwość “Przywracanie systemu”. Kiedy naszym oczom ukaże się nowe okno, wciskamy “Dalej”.
 3. Teraz powinniśmy zaznaczyć punkt, który nas interesuje, a następnie klikamy “Dalej”.
 4. Jeśli jesteśmy gotowi i zdajemy sobie sprawę z tego, co stanie się po przywróceniu systemu, wybieramy “Zakończ”, co jest równoznaczne z tym, że potwierdzamy operację.

Po krótkim odczekaniu komputer powinien uruchomić się ponownie i co ważne, zostanie przywrócony do punktu, którym byliśmy zainteresowani.

Udostępnij