Nagrywanie dźwięku z komputera – 3 proste sztuczki

nagrywanie dzwieku z komputera 3 proste sztuczki
Czy nagrywanie dźwięku z komputera może być łatwe? Może - zobacz 3 proste sztuczki!

Nagrywanie dźwięku z komputera jest, wbrew pozorom, bardzo proste. Da się to zrobić nawet, jeśli na Twoim komputerze nie ma opcji stereo mix. Jeśli tylko na Twoim komputerze zainstalowany jest system Windowsnagrywanie muzyki z komputera staje się prostsze, niż sądziłeś! W niniejszym poradniku zaprezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Chcesz nagrać dźwięk systemowy? Muzykę odtwarzaną przez program zewnętrzny? A może posiadasz złożone urządzenie wyjściowe i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? Za chwilę znajdziesz odpowiedź na wszystkie najważniejsze pytania.

Zobacz również: Jak podgłośnić mikrofon Windows 10?

Jak nagrywać dźwięk z komputera? Trzy sprawdzone sposoby

Pamiętaj, że prawdopodobnie Twoim domyślnym urządzeniem nagrywającym będzie “realtek high definition audio”

Aby nagrać głos z komputera, nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu. Wystarczy ci jedynie nagrywarka dźwięku z komputera, jaką możesz pobrać z Internetu. Taki program do nagrywania głosu z komputera w zupełności Ci wystarczy, a jeśli z jakiegoś powodu opcja ta niezbyt Ci odpowiada, przygotowaliśmy również bardziej techniczne rozwiązanie. Zaczynajmy.

Sposób I – efekty dźwiękowe przez Stereo Mix

Jeśli sterowniki dźwiękowe Twojego komputera wspierają Stereo Mix, to jest to najprostszy sposób na nagrywanie dźwięku Windows. Musisz jednak pamiętać, że w najnowszych wersjach systemu, opcja ta jest domyślnie wyłączona – zanim więc będziesz mógł rozpocząć nagrywanie, będziesz musiał najpierw ją aktywować. Jak działa ten rejestrator dźwięku Windows i co musisz zrobić, by z niego skorzystać?

Zobacz również: Jaki program do mierzenia i pokazywania FPS w grach wybrać?

Po prostu aktywuj Stereo Mix i wybierz go jako opcję domyślną (zamiast mikrofonu). Aby rozpocząć nagrywanie pulpitu z dźwiękiem, po prostu uruchom swój standardowy program do nagrywania dźwięku, a następnie wybierz “Stereo Mix” jako opcję wejściową. Umożliwi Ci to nagrywanie audio Windows, a nie dźwięków dobiegających z otoczenia.

Pamiętaj jednak, że nie każdy komputer posiada sterowniki umożliwiające korzystanie ze sposobu nagrywania przez Stereo Mix.

Sposób II – możesz nagrywać dzięki Audacity

Nawet, jeśli Twój sprzęt nie obsługuje Stereo Mix, nic straconego. Dzięki audacity nagrywanie dźwięków z komputera możliwe jest i bez tej opcji. Potrzebujesz jednak systemu Windows Vista (lub nowszego), ponieważ to w nim Microsoft dodał opcję Windows WASAPI, na której opiera się ta metoda. Przechwytywanie dźwięku z wykorzystaniem Audacity jest bardzo proste, a program z powodzeniem zastępuje Stereo Mix.

Nagrywanie z komputera jest możliwe po ustawieniu Windows WASAPI jako hosta w ustawieniach Audacity), a także ustawieniu głośników lub mikrofonu jako urządzeń zwrotnych. Teraz wystarczy nacisnąć przycisk “nagraj”, aby rozpocząć nagrywanie dźwięku z komputera – zatrzymać je można przyciskiem “stop” Warto pamiętać, że w przypadku audacity nagrywanie z komputera to tylko jedna z możliwości – wykonane nagranie można między innymi dowolnie przycinać.

Zobacz również: Nagrywanie ekranu – jak nagrywać ekran w Windows?

Sposób III – nagrywanie dźwięku przez Kabel Audio

Jeśli z powodu problemów sprzętowych nie możesz skorzystać z “miks stereo”, a Audacity nie nagrywa, pomóc może też zwyczajny kabel audio o złączu 3.5 mm. Aby umożliwić sobie nagrywanie muzyki z komputera, podłącz jedno wejście kabla do wyjścia dźwięku/gniazda wyjściowego audio (lub słuchawkowego), a drugi – do gniazda wejściowego (lub mikrofonowego). Będziesz mógł następnie skorzystać z dowolnego programu typu nagrywarka dźwięków z komputera, aby nagrać dźwięk trafiający w ten sposób z gniazda wyjściowego do wejściowego. Niestety jednak, taki sposób sprawi, że nie będziesz mógł “na żywo” słyszeć dźwięków wydawanych przez system Windows. Jeśli zależy Ci również na tym – rejestrator dźwięku z mikrofonu w systemie Windows nie wystarczy; powinieneś zaopatrzyć się również w rozgałęźnik audio jack 3.5mm. Jakość dźwięku będzie w dużym stopniu zależeć od jakości zastosowanego przewodu.

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

3 sposoby na nagrywanie dźwięku z komputera – podsumowanie

Dźwięk odtwarzany przez komputer może być bez problemu nagrany. Powyżej przedstawiliśmy Ci 3 najprostsze (naszym zdaniem) sztuczki, których możesz użyć już w tym momencie. Nagranie dźwięku nigdy nie było aż tak proste – teraz wiesz już, jak to zrobić!

Udostępnij