Program do poprawy jakości dźwięku w komputerze

program do poprawy jakosci dzwieku w komputerze

Program do poprawy jakości dźwięku w komputerze

Słaba jakość dźwięku, do której przyzwyczaiły nas dołączane do komputerów i wbudowane w laptopy głośniki nie musi być codziennością. W Internecie dostępne są programy do poprawy jakości dźwięku w komputerze stacjonarnym i w laptopie.

Dzięki temu nie jest konieczne inwestowanie w drogie wzmacniacze dźwięku, wystarczy pobrać odpowiedni program i cieszyć się najwyższą możliwą jakością dźwięku. Gotowe do pobrania sound boostery pozwalają skonfigurować komputer tak, aby zapewniał on bardzo wysoki poziom głośności oraz jakości. Zapoznaj się z poniższymi propozycjami i wybierz program skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Zobacz również: Nagrywanie dźwięku z komputera – 3 proste sztuczki

1) Wzmacniacz Fxsound

Jest to narzędzie dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników odtwarzających na komputerze filmy oraz muzykę. Program poprawia jakość dźwięku i pozwala na odtwarzanie dźwięku w jakości HD. Jego obsługa jest banalnie prosta.

Wszystko co należy zrobić, aby cieszyć się dobrym dźwiękiem jest uruchomienie programu i kliknięcie przycisku “Zasilanie”. Od teraz program wzmacnia dźwięk w komputerze i znacząco poprawia jego jakość. Pozwala on nie tylko zwiększyć bas, ale też pozbyć się “cichych”, zakłócających dźwięków.

Dzięki różnym trybom przetwarzania program optymalizuje oraz podnosi jakość dźwięku również podczas rozmów przy użyciu mikrofonu. Ten program do wzmacniania dźwięku idealnie sprawdzi się w pracy z wszystkimi rodzajami głośników i słuchawek. Możesz też sprawdzić jak podgłośnić mikrofon w Windows.

Zobacz również: Jak włączyć mikrofon w laptopie z systemem Windows 10?

2) Volume2

Drugim polecanym wzmacniaczem dźwięku w PC jest Volume2, który pozwala regulować dźwięk i jego głośność przy użyciu myszki, klawiatury bądź specjalnego panelu, który znajduje się na krawędzi ekranu. Różnorodność funkcji i parametrów konfiguracyjnych pozwalają na precyzyjne określenie szybkości i czułości regulacji, przypisanie przycisków myszki oraz klawiszy klawiatury, które będą odpowiedzialne za manipulowanie głośnością.

Możliwe jest również ustawienie harmonogramu zadań, co pozwala z wyprzedzeniem ustawić godzinę, o której głośność ma zostać zmieniona. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się u osób zasypiających przy muzyce, ponieważ o określonej porze automatycznie ściszy odtwarzany dźwięk.

Do dyspozycji użytkowników został oddany również zestaw kilku skórek, dzięki którym każdy może dostosować wygląd programu do własnych preferencji. Możliwość decydowania o wyglądzie a także położeniu na ekranie to duże zalety tego wzmacniacza dźwięku.

Zobacz również: Stremowanie YouTube na żywo – czyli jak zrobić live na YouTube?

3) AudioRetoucher

Ostatnia propozycja to AudioRetoucher – rewelacyjny program umożliwiający retusz i przetwarzanie plików audio. Poprawa jakości dźwięku w komputerze jest teraz na wyciągniecie ręki. Najbardziej polecany osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. Jego działanie polega na zastępowaniu skomplikowanych ustawień w aplikacjach co zapewnia niemal natychmiastową korektę błędnie pobranych plików audio. AudioRetoucher kalibruje intensywność tonów, tempo/poziom basów oraz prędkość. Potrafi także zwiększać wysokie częstotliwości. Poradzi sobie z plikami audio w formatach MP3, WMA i WAV.

Udostępnij