Łączenie plików pdf – jak je połączyć? użyć aplikacji czy programu online?

laczenie plikow pdf jak je polaczyc uzyc aplikacji czy programu online

Łączenie plików pdf to bardzo przydatna umiejętność, która jest zarazem łatwa i intuicyjna. Trudniejszy może być natomiast wybór właściwego programu do wykonania tej czynności. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak połączyć pliki pdf oraz jakich narzędzi do tego użyć: aplikacji do pobrania na urządzenie czy programu online?

Scalanie pdf – kiedy może się przydać?

Scalanie plików pdf to umiejętność którą warto posiąść szczególnie ze względu na rosnącą digitalizację pracy biurowej. Jeśli twoja praca opiera się na przeglądaniu, edytowaniu, zmienianiu dokumentów, laczenie pdf ułatwi Ci wykonywanie obowiązków. Dla przykładu, jeśli będziesz musiał wysłać raporty z narzędzi analitycznych z całego dnia, połączenie ich w jeden plik pdf będzie wygodniejsze zarówno dla Ciebie, jak i dla klienta. Wysyłając np. 20 dokumentów w jednym pliku pdf nie musisz martwić się o to, że jakiś plik zostanie przypadkowo pominięty.

PDF – łączenie poprzez program do pobrania.

Łączenie plików pdf za pomocą aplikacji posiada wiele zalet, jednak wymaga zainstalowania programu na urządzeniu. Dlaczego warto pobrać program do łączenia pdf? Przede wszystkim pozwala nam to na zabezpieczenie treści naszych dokumentów. Korzystając z programów do scalania pdf online, udostępniamy własne pliki do sieci. Oznacza to, że właściciele serwerów mogą mieć do nich dostęp. Jeśli nasze pliki pdf zawierają wrażliwe dane najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie pobranie aplikacji.

Gdy już zdecydujemy się na pobranie aplikacji, musimy zastanowić się nad tym jaki program do łączenia pdf chcemy wybrać: płatny czy darmowy. Dla osób, które planują sporadyczne łączenie plików pdf lub nie chcą ponosić kosztów aplikacji, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie darmowego programu, np. PDFill Tools Free. Jeśli sklejanie pdf-ów planujmy wykonywać regularnie i zależy nam na dodatkowych funkcjach programu, takich jak konwertowanie, edytowanie i eksportowanie plików, powinniśmy zdecydować się na płatny program. Dodatkowym atutem płatnych programów jest brak reklam. Przykładowym programem jest Adobe Reader DC, z którego możemy korzystać także na smartphonie w postaci aplikacji: Adobe Acrobat Reader.

Jak połączyć pdf – na przykładzie aplikacji Adobe Reader DC?

Łączenie pdf jest bardzo proste. Zarówno w tej aplikacji, jak w każdej innej wykonujemy bardzo zbliżone czynności:

  1. W programie, otwieramy zakładkę narzędzia i wybieramy opcję połącz pdf,
  2. Klikamy przycisk dodaj pliki, po to by wybrać dokumenty pdf do scalenia,
  3. W programie możemy zmieniać kolejność dokumentów,
  4. Gdy plik będzie gotowy, wystarczy nacisnąć przycisk: połączenie pdf.

Scalanie pdf online – Jak wygląda? Kiedy warto?

Łączenie pdf online warto wybrać szczególnie jeśli chcemy szybko, jednorazowo i za darmo skorzystać z tej funkcji, a nasze dokumenty nie zawierają poufnych danych. Programy do łączenia plików online są bardzo intuicyjne. Scalenie pdf wymaga 3 kroków: musimy kliknąć dodaj pliki, ustawić ich kolejność i kliknąć polacz pdf, by zapisać plik. Przykładowe sprawdzone i bezpłatne programy online do łączenia pdf to: Smallpdf, Formswift i Sejda.

Zobacz również: Jak działa tłumacz Google?

Łączenie plików pdf online to jednak nie wszystkie możliwości jakie mamy. Jeśli zastanawiasz się jak połączyć dwa pliki pdf w aplikacji na smartphonie, odpowiemy krótko. Pierwszą możliwością jest skorzystanie z płatnej aplikacji Adobe Acrobat Reader, o której już wspominaliśmy. Druga opcja to łączenie pdf za pomocą bezpłatnych aplikacji. Warto wymienić aplikację mobilną Ilovepdf (również program online). Scalenie pdf w tej aplikacji wygląda tak samo jak w wyżej opisanych przykładach: musimy wybrać pliki, ustawić ich kolejność oraz kliknąć łącz pdf, by zapisać plik.

Udostępnij