Jak rozpoznać piosenki za pomocą Google

Bardzo często zdarza się, iż piosenka usłyszana w radiu wpada nam w ucho, jednak trudno jest przypomnieć sobie wykonawcę lub chociaż jej tytuł. Równie często zdarza się, iż znamy jedynie muzykę lecz nie znamy słów. Dlatego też powstały specjalne aplikacje do rozpoznawania muzyki online. Jedną z nich, która jest bardzo prosta w użyciu i jednocześnie łatwo dostępna jest aplikacja Google.

Rozpoznawanie muzyki online przy pomocy Google – jak to zrobić?

W celu, aby rozpoznać piosenki za pomocą aplikacji Google, wystarczy, że zostanie uruchomiony odtwarzacz Google oraz wybrana ikona mikrofonu w oknie wyszukiwarki Google.

Ikona mikrofonu służy do zapamiętania oraz wyszukania w sieci danego dźwięku, dzięki czemu wyszukiwanie utworu muzycznego staje się banalnie proste.

Zobacz również: Jak podgłośnić mikrofon Windows 10?

Dodatkowo znajdując się w pobliżu głośnika, z którego słyszalna jest muzyka na dole ekranu pojawi się niebieska nuta. Należy w nią kliknąć, gdyż dopiero dzięki temu aplikacja rozpocznie proces rozpoznawania piosenek czy też innych utworów z dźwiękiem. Jeśli wyszukiwanie zakończy się sukcesem Google automatycznie przeniesie nas na kartę informacyjną z odnośnikiem (najczęściej linkiem) do Google Play.

Jak wykorzystać aplikację Google do rozpoznawania muzyki online?

Sytuacja ma się jednak nieco inaczej tylko w przypadku urządzeń z wbudowanym systemem Android. Chcąc użyć aplikacji Google do wyszukiwania danego utworu należy mieć zainstalowaną dodatkową aplikację do rozpoznawania muzyki. Zaliczają się do tego takie aplikacje jak Shazam lub też Track ID. Co więcej aplikacja Google do wyszukiwania muzyki musi być stale włączona aby sprawnie współdziałała z wyszukiwarką Google.

Włączenie takiej aplikacji jest możliwe po włączeniu jej funkcji w Ustawieniach Google a konkretnie w zakładce Wyszukiwanie – Google Now.

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Aplikacja Google – jakie są zalety korzystania korzystania z aplikacji Google?

Według wielu użytkowników sieci aplikacja Google jest jedną z najprostszych i najlepszych metod do wyszukiwania piosenek oraz innych utworów, które użytkownik nie jest w stanie sam określić. Do największych zalet można zaliczyć m.in.:

  • Szybkość działania – aplikacji Google zajmuje średnio mniej niż 30 sekund po odsłuchaniu danego dźwięku aby znaleźć piosenkę i automatycznie przekierować użytkownika na daną stronę internetową;
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – korzystanie z tego rodzaju aplikacji jest bardzo bezpieczne, gdyż nie wymaga korzystania z dodatkowych aplikacji czy też instalowania specjalistycznych rodzajów oprogramowania;
  • Bezpłatna aplikacja – aplikacja Google, służąca do wyszukiwania piosenek i utworów w sieci jest całkowicie bezpłatna. Dzięki temu wiele osób nie musi martwić się o dodatkowe koszty takie jak opłata za miesięczną subskrypcję danej aplikacji.
  • Funkcjonalność – aplikacja Google w szybki i łatwy sposób wyszuka praktycznie każdy utwór muzyczny jaki akurat użytkownik chce znaleźć ale nie pamięta wykonawcy. Dodatkowo można z niej skorzystać z każdego rodzaju urządzenia (również z mobilnych), dzięki czemu znalezienie dźwięku można łatwo znaleźć w dowolnym momencie.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, iż korzystanie z aplikacji Google, aby rozpoznać muzykę i nazwę utworu jest proste i przyjemne. Teraz, gdy znasz już tytuł, masz możliwość słuchania swojej ulubionej piosenki – tak więc do dzieła!

Udostępnij