Jak dodać filmik na Instagrama

jak dodac filmik na instagrama

Jak opublikować film za pośrednictwem Instagrama?

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do internetu znajdziemy już niemal, w co drugim domu, chyba większość posiada, lub chociaż słyszała o takiej aplikacji jak Instagram. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform do dzielenia się z innymi użytkownikami na całym świecie głównie swoimi zdjęciami. Jednak nie tylko, ten słynny serwis społecznościowy pozwala na udostępnienie za jego pośrednictwem również krótkich filmów. Zatem jak dodać filmik na instagrama?

Jak dodać film na konto na instagramie

Korzystając z urządzenia mobilnego, logujemy się na swoim koncie na instagramie, następnie naciskając środkowy przycisk, znajdujący się na dolnym panelu ekranu, wybieramy opcję zamieszczenia treści, która najczęściej zilustrowana jest symbolem plusa. Klikając odpowiednią ikonę, zmieniamy tryb z aparatu na kamerę i nagrywamy interesujący nas materiał.

W dalszym kroku w zależności od osobistych preferencji możemy:

  • obrobić nasz film dowolnym filtrem,
  • zmienić ikonę miniatury wybierając odpowiedni kadr,
  • czy po prostu skrócić, używając opcji przycięcia.

Taki gotowy filmik należy opatrzyć odpowiednim opisem i hashtagami, aby trafił do konkretnej grupy docelowej, która nas interesuje, wpisując je w przeznaczone do tego puste pole edycji. Opcja ta pozwoli nam również oznaczyć innych użytkowników oraz nadać dowolną lokalizację nagrywania materiału. Na koniec, kiedy jesteśmy już zadowoleni z efektu, w prawym górnym rogu naciskamy na przycisk „udostępnij” i w tym momencie film zostaje zamieszczony na instagramie, gdzie inni użytkownicy mogą przesłać nam „like” w postaci serduszka, bądź dodać komentarz.

Warto wiedzieć, że istnieje również opcja udostępnienia nagrania z naszej biblioteki obrazu na urządzeniu mobilnym. Pozwala to na wrzucenie filmiku nagranego w przeszłości.

Tutaj wystarczy zalogować się na swoje konto, tak jak poprzednio nacisnąć środkowy przycisk odpowiedzialny za dodawanie multimediów i wybrać opcję znajdującą się po lewej stronie w dolnej części panelu ekranu, zilustrowaną najczęściej ikoną zdjęcia, bądź książki.

Po wybraniu tej opcji otwiera się biblioteka zapisanych na urządzeniu mobilnym zdjęć oraz filmów, z której wybieramy ten odpowiedni, wciskając obraz jego miniatury. W dalszych krokach tak jak przy nagrywaniu filmu wybieramy odpowiedni filtr, opis i hashtagi, po czym udostępniamy nasz materiał, wciskając przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu „udostępnij”.

Udostępnij