Jak wysyłać wiadomości na Instagramie

jak wysylac wiadomosci na instagramie

Instagram – jak wysyłać wiadomości?

Instagram to popularna platforma, używana głównie do dzielenia się różnymi zdjęciami, a także oglądania profili innych osób. Może służyć także do wymieniania wiadomości. Jak napisać nową wiadomość do danej osoby? Z tym poradnikiem jest to bardzo proste!

Urządzenia mobilne

W aplikacji

Najprostszym sposobem jest odszukanie profilu osoby posiadającej konto na Instagramie, do której chcemy wysłać wiadomość i kliknięcie w przycisk Wiadomość, który znajduje się zaraz pod zdjęciem profilowym i opisem, obok przycisku Obserwuj. Po wybraniu tej opcji, otworzy nam się podstrona na której możemy napisać dany tekst i go wysłać.

Aby zobaczyć wszystkie wiadomości, czy odebrać te wysłane do nas, wystarczy wejść na stronę główną i kliknąć w ikonę papierowego samolociku, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, obok IGTV. Stąd także możemy utworzyć nową wiadomość – należy znowu spojrzeć na prawy górny róg i wejść w ikonę kartki z ołówkiem, odszukać adresata, uzupełnić pole tekstem i wysłać. Gotowe!

Na Instagramie popularne stały się także tak zwane Instagram Stories. Jeśli dana osoba nie ma zablokowanej tej funkcji, możemy łatwo wysłać wiadomość, odpowiadając na daną relację, przez wpisanie tekstu w puste pole na samym dole ekranu. Obok znajduje się także ikona samolociku – służy ona do przesyłania relacji innym osobom. Tą samą ikonę znajdziemy pod postami, które również możemy bezpośrednio wysłać naszym znajomym.

W przeglądarce

Nie każdy wie, że nie trzeba mieć ściągniętej specjalnej aplikacji, by korzystać z Instagrama. Wystarczy przez przeglądarkę internetową w naszym telefonie wejść na stronę instagram.com. Schemat wysyłania wiadomości jest podobny jak w aplikacji, z drobnymi różnicami.

Gdy odszukamy dany profil i wejdziemy w niego, przycisk Wiadomość będzie znajdował się pod nickiem użytkownika – a nie pod opisem i zdjęciem profilowym, jak w aplikacji.

Dostęp do wcześniej napisanych wiadomości jest możliwy również ze strony głównej, po kliknięciu w ikonę samolociku w prawym górnym rogu. Aby utworzyć nową wiadomość, klikamy ikonę plusa, również znajdującą w prawym górnym rogu. Następnie wypełniamy puste pole tekstem i wysyłamy.

Odpowiadanie na Instagram Stories, przesyłanie ich oraz postów wygląda tak samo jak w aplikacji – nie ma tutaj żadnych różnic.

Na komputerze

Instagram jest dostępny także na komputerze, przez stronę instagram.com. W tej wersji nie jest jednak możliwe wysyłanie, odczytywanie, czy oglądanie wcześniejszych wiadomości.

Wysyłanie wiadomości na instagramie jest bardzo proste i może być dobrym sposobem na komunikację, na przykład z osobami nie posiadającymi innych popularnych komunikatorów.

Należy pamiętać, że na różnych telefonach, przeglądarkach czy wersjach aplikacji umiejscowienie przycisków może się w niewielki sposób różnić – znajdują się one jednak zawsze w podobnym miejscu, dlatego ich odszukanie nie powinno sprawiać problemu. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi Instagram nie ma już przed Tobą żadnych tajemnic, a przesyłanie wiadomości jest jeszcze łatwiejsze!

Udostępnij