Logowanie do WordPress – Jak zalogować się do WordPressa?

logowanie wordpress jak zalogowac sie do wordpressa

WordPress to obecnie jedno z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który swoje zastosowanie znajduje głównie na platformach blogowych. Jest dostępny bezpłatnie dzięki GNU General Public License i przystępny w obsłudze, co z każdym rokiem przysparza mu kolejnych miłośników.

Wraz z upowszechnieniem się WordPressa jako narzędzia do zarządzania treścią strony internetowej, korzysta z niego coraz szersze grono osób, które nie zawsze mają doświadczenie w korzystaniu z tego rodzaju narzędzi.

Zarządzaj stroną z pomocą WordPress

Logowanie do WorsPressa jest proste i intuicyjne dla każdego, kto choć raz miał do czynienia z tym systemem zarządzania treścią stron internetowych czy blogów. Osoby, które nie pracowały do tej pory w tym środowisku mogą z niepewnością podchodzić do zagadnienia jakim jest logowanie do WordPressa.

Gdy strona internetowa posiada domenę i hosting, następnym krokiem jest rozpoczęcie zarządzania nią przez panel administracyjny WordPress.

WordPress logowanie do strony

Logowanie do panelu zarządzania treścią WordPress jest naprawdę proste i intuicyjne.

Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak zalogować się do WordPressa.

  1. W przeglądarce internetowej, w nowej karcie należy wpisać adres strony internetowej, dodając na końcu /wp-login.php. Jest to standardowe zakończenie adresu, który umożliwia zalogowanie się do WordPressa i znajduje zastosowanie przy każdej witrynie internetowej opartej o CMS WordPress.
  2. Po załadowaniu strony wyświetli się ramka z dwoma edytowalnymi polami tekstowymi. W górnym polu należy wpisać nazwę użytkownika lub adres mailowy, który został podany przy zakładaniu konta. W dolnym polu tekstowym należy wprowadzić hasło przypisane do konta.
  3. W przypadku korzystania z prywatnej sieci internetowej oraz urządzeń, można dodatkowo oznaczyć opcję „Zapamiętaj mnie”, aby przy kolejnych logowaniach możliwe było automatyczne zalogowanie do panelu zarządzania treścią WordPress.
  4. Jeśli wszystkie dane zostaną wprowadzone, należy kliknąć w przycisk „Zaloguj się”, aby zalogować się do WordPressa.

logowanie do wordpressa jak sie zalogowac do wordpressa

Możliwe problemy podczas logowania

Częstym problemem podczas logowania do WordPressa korzystając z zakończenia adresu /wp-admin jest podanie błędnego hasła. Ma to miejsce, gdy hasło jest cyklicznie zmieniane lub nie było używane przez dłuższy czas.

Wówczas z pomocą przychodzi opcja „Nie pamiętasz hasła?”, która pozwala przywrócić dostęp do panelu administracyjnego WordPress. Wystarczy podać nazwę użytkownika lub adres mailowy podany podczas zakładania konta, aby wygenerować wiadomość mailową, dzięki której będzie możliwe utworzenie nowego hasła. Po jego zmianie, należy postępować zgodnie z instrukcjami zapisanymi powyżej.

Udostępnij