Jak przywrócić usunięte konto na Instagramie?

jak przywrocic usuniete konto na instagramie

Sposoby na przywrócenie konta na Instagramie

Instagram to platforma społecznościowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Użytkownicy zakładają na niej konta, by dzielić się unikatowymi zdjęciami. Co zrobić w wypadku, gdy nasze konto zostało usunięte, a zależy nam na jego przywróceniu? Sprawdźmy, jak odzyskać dostęp do konta na Instagramie.

Instagram to portal, na którym nie tylko wstawiamy zdjęcia. Daje on znacznie większe możliwości. Gromadzimy tam również polubienia, wiadomości oraz filmy.

Jeśli zdecydujemy się trwale usunąć swoje konto, niestety nie uda nam się już odzyskać utraconych danych. Warto dobrze przemyśleć tę decyzje, bo nie będzie już od niej odwrotu.

Jeśli zmęczymy się Instagramem, ale nie jesteśmy pewni, czy w przyszłości nie będziemy chcieli do niego wrócić, lepiej zdecydować się na dezaktywację konta na Instagramie. Dezaktywowane konto da się bez problemu przywrócić, to usunięte trwale niestety już nie. Osoby, które zdecydowały się na usunięcie konta na Instagramie, nie będą mogły odzyskać zebranych na swoim profilu danych. Jedynym rozwiązaniem jest dla nich ponowna rejestracja na platformie i budowanie swojej społeczności od nowa.

Jak przywrócić usunięte konto na Instagramie jeśli to nie my je usunęliśmy?

Czy sytuacja wygląda inaczej, jeśli to nie my usunęliśmy konto? Wyobraźmy sobie, że decyzja o usunięciu konta, którego byliśmy właścicielami, nie została podjęta przez nas, a przez kogoś innego. Jeśli osoba, która dopuściła się usunięcia naszego konta, znała do niego hasło, to nadal nie jesteśmy w stanie nic poradzić w tej sytuacji. Inaczej wygląda sprawa, gdy nasze konto zostało zablokowane z powodu nieprzestrzegania zasad portalu lub jego regulaminu. Twórcy platformy blokują konta użytkowników bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Dowiadujemy się o tym dopiero w momencie logowania. W takim wypadku istnieje jeszcze szansa na odzyskanie dostępu do swojego profilu. Należy odwołać się od decyzji twórców. Można to zrobić za pośrednictwem platformy, gdzie proces odwołania będzie opisany krok po kroku.

Jeśli usunięcie konta na Instagramie nie było spowodowane naszą decyzją ani nikogo z naszego otoczenia, na dodatek nasz profil nie został zablokowany przez władze portalu, a mimo to nie mamy do niego dostępu, w pierwszej kolejności warto upewnić się, czy w czasie logowania wpisujemy odpowiednie dane. Jeśli problem nadal występuje, może to być wynikiem awarii technicznej platformy. W takiej sytuacji musimy skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za jej sprawne działanie.

Udostępnij